Fudbaleri Čelsija slavili su na otvaranju 4. kola Premijer lige protiv ekipe Kristal Palasa sa 4:0 (0:0).

Prvo poluvreme nije donelo preterane zanimljivosti, Čelsi je kružio oko kaznenog prostora Palasa, koji se branio sa gotovo svih 11 igrača.

Beležimo solidan pokušaj Vernera, ali i sigurnu reakciju Guaite, da bi par minuta kasnije Žoržinjo bio u novoj prilici, ali je tukao preko gola iz solidne pozicije.

Nije bilo golova u prvom delu, Lampard je delovao nervozno tokom prvih 45 minuta, ali njegovi puleni su bili strpljivi.

Tako su u drugih 45 minuta nadoknadili propušteno, pa je u 50. minutu Čilvel zatresao mrežu Kristal Palasa za početno vođstvo, da bi 16 minuta kasnije Zuma duplirao vođstvo. Do kraja, Žpržinjo je sa dva gola iz penala stavio tačku na ubedljivu pobedu plavaca.

Everton zaseo na vrh tabele, tandem Kalver-Luin – Džejms Rodrigez nerešiva enigma za odbranu Brajtona (4:2).

“Karamele” su već u drugom minutu imale odličnu priliku, ipak šut Kalvera-Luina brani Rajan. Golman Brajtona nije mogao da ukroti još jedan šut novopečenog reprezentativca Engleske u 16. minutu. Vajt nije mogao da suprostavi napadaču Evertona u vazdušnom duelu koji nastavlja seriju golova u 16. minutu.

Everton je velikim delom prvog poluvremena kontrolisao grešku a onda u 41. minutu velika greška Pikforda koju Mopaj koristi da izjednači rezultat 1:1 pred odlazak na pauzu.

Ipak Rodrigez to nije dozvolio, proradila je kolumbijska veza – Mina koristi asistenciju svog sunarodnika iz prekida za 2:1 u nadoknadi prvog poluvremena.

Već u 52. minutu Rodrigez stiže i do gola, Kolumbijac povećava prednost svog tima na 3:1.

Pratio je Mopaj u još par navrata, ali Rodrigez drugim golom na meču stavlja tačku na utakmicu u 70. minutu posle asistencije Dukurea.

“Galebovi” stižu i do drugog gola, sjajni gol Busume sa distance postavlja konačnih 4:2.