Crni petak 13. za Špance! “Lale” razmontirale svetskog šampiona

0
Maestro: Robin Van Persi postiže izjednačujući gol za Holandiju u 44. minutu

Šta se dogodilo sa Španijom u drugom poluvremenu nikom nije jasno. Plesala je četa Luja Van Gala i do ludila dovodila reprezentativce "crvene furije". Roben i Van Persi radili su u napadu šta su hteli sa tromom odbranom Španije. Toliko hvaljeni srednji red "crvene furije" gotovo da nije postojao. Velika pobeda Holandije kojoj pre šampionata nisu davane velike šanse.

Do 44. minuta i maestralnog gola Van Persija činilo se da će Španija lagano da slavi. Posle sumnjivog penala i gola Alonsa, svi su već videli tri sigurna boda Španije. Samo minut pre izjednačujućeg gola Holandije, Silva je propustio stopostotnu šansu, a onda je usledio brodolom "furije".

Brzonogi Arjen Roben doveo je na startu drugog poluvremena Holanđane u vođstvo posle sjajnog solo prodora. Kada je De Fraj matirao očajnog Kasiljasa za 3:1 bilo je jasno da je Holandija pobednik. U finišu, Roben i Van Persi su demolirali svetskog šampiona i najavili da je vreme Španije prošlo.

90+4. minut – Kraj utakmice. Velika pobeda Holandije.
90+1. minut – Snajder je imao šansu za 1:6.
89. minut – Poigravaju se Holanđani sa "drogiranim Špancima".
86. minut -Šansa za 1:6, ali Kasiljas konačno nešto da odbrani. Igrači Španije ne znaju gde se nalazre. Četa Van Gala ih je razmontirala.
80. minut – GOOOL – ARJEN ROBEN 1:5. Slalom Robena, crni petak 13. za svetskog šampiona. Rapsodija Holandije.
78. minut – Tores je pokušao da simuliranjem dobije penal, ali Ricoli samo odmahuje rukom. Španija na kolenima.
76. minut – Serhio Ramos je šutirao sa 25 metara, ali nije bio precizan.
72. minut – GOOOL – 1:4 ROBIN VAN PERSI. Katastrofalna greška Kasiljasa, koju je iskoristio napadač "lala".
67. minut – Azpilkueta je postigao gol, ali je poništen zbog ofsajda. Sjajna igra "lala", svetski šampion neprepoznatljiv.
64. minut GOOOLDE FRAJ 1:3. Svetski šampion je u nokdaaunu. Loša interbencija Kasiljasa.
60. minut – Van Persi pogađa prečku, posle odlinog solo prodora Robena. Španci napadaju, ali su Holanđani opasni u kontrama.
55. minut – Ćavi izvodi treći korner za Španiju, ali Ricoli pokazuje da je jedan igrač" furije" napravio faul. Nervoza u redovima Španije, pogotovo se to vidi kod Dijega Koste, kome brazuilski navijači zvižde.
53.minut – GOOOL – ARJEN ROBEN 1:2. Majstorija brznogog "lale". Pike je lako ispao, a Roben levom nogom matirao nekadašnjeg saigrača iz Reala, Ikera Kasiljasa.
50. minut – Inijesta pokušava iz daljine, ali nema opasnosti po gol Holandije. U Salvadoru je počela kiša da pada.
46. minut – Počelo je drugo poluvreme.
45+1. minut – Kraj prvog poluvrmena.

44. minut – GOOOL 1:1 Robin Van PERSI izjednačuje. Majstorija napadača Mančester junajteda, koji je lobovao iznenađenog Kasiljasa. Sjajnu dugu loptu Persiju dao je mladi Blind.

43. minut – Stopostotna šansa za Španiju. Silva pokušava da lobiju Silesena, ali je holandski golman nadmudrio vezistu Mančester Sitija.
41. minut – De Vraj je dobio žuti karton. Italijan Ricoli je sudija na ovom susretu.
38. minut – Španija rutinski čuva vođstvo. Holandija ne uspeva da probije "neprobojni" srednji red "furije".
35. minut – De Guzman pokušava iz daljine, ali to je lak posao za Ikera Kasiljasa.
30. minut – Holanđani napadaju, ali jalovo, nema upotrebljivih lopti za Robena i Van Persija.

27. minut – GOOOL – Ćabi Alonso 1:0 za Španiju. Silesen je pročitao vezistu Reala, ali je udarac bio prejak. Na ponovljenom snimku, vidi se da je Kosta "folirao" kod penala.

26. minut – Prvi žuti karton dobio je vezista Holandije De Guzman. PENAL za Španiju. De Vraj ruši Dijega Kostu.
23. minut – Prvi korner na utakmici izvode Španci. Ramos je skočio, ali nije uspeo da zahvati loptu glavom.
20. minut – David Silva je bio u prilici, ali je oklevao. Nema golova u Salvadoru.
18. minut – Kosta ima priliku, ali šutira daleko pored gola.
13. minut – Kosta se našao u prilici, ali slabo je reagovao u šesnaestercu Holandije na radost domaćih navijača, koji ga svaki put kad ima loptu izvižde.
12. minut -Španija ima veći posed lopte, ali su Holanđani opasniji u kontrama.
11. minut – Inijesta šutira, ali neprecizno.
8. minut – Velika šansa za Holandiju. Vesli Snajder je sam izašao ispred Kasilajsa, ali je golman Reala bio uspešniji. Oldična asistencija Robena.
4. minut – Zvižduci za Dijega Kostu, koji je rođeni Brazilac, ali je odlučio da igra za Španiju.
3. minut – Ispitivanje snaga na startu. Španci, po običaju, imaju više loptu u posedu.
1. minut – Utakmica je počela.

SASTAVI:

ŠPANIJA: Kasiljas, Alba, Ramos, Pike, Azpilkueta, Buskets, Alonso, Ćavi, Inijesta, Silva, Kosta (od 62. Tores).

HOLANDIJA: Silesen, De Fraj, Vlar, Martins Indi, De Jong, Janmat, De Guzmnan (od 61 Vajnadolm), Blind, Snajder, Van Persi (od 80. Lens), Roben.