Vesti
Džošua Moran (22), strelac pobedonosnog gola

Prava sportska drama viđena je proteklog vikenda na stadionu Frenk Mičel Park u Vudvilu. Fudbaleri najstarijeg srpskog kluba na Petom kontinentu odigrali su utakmicu koja će se dugo prepričavati među navijačima (a bilo ih je oko hiljadu), ali i ostalim ljubiteljima Beograda u Adelajdu.

Protiv lidera na tabeli Prve državne lige Južne Australije, ekipe Zapadnog Adelajda, Beograd je napravio preokret kakav se retko viđa – od 0:2 do 3:2 za manje od 40 minuta igre!
Rival srpskog kluba bila je verovatno najkvalitetnija ekipa u ligi, koja u svojim redovima ima najmanje petoricu fudbalera za viši rang takmičenja. To se u prvom poluvremenu i videlo na terenu, kada je Zapadni Adelajd stekao značajan kapital od 0:2. Zasigurno nije bilo malo onih na Frenk Mičel parku koji su se u tom trenutku već pomirili s neizbežnim porazom. Međutim, ako je takvih i bilo na tribinama, na terenu svakako nije.

Prvi pogodak Beograda došao je u najboljem trenutku, posle samo šest minuta u drugom poluvremenu. Opravdano dosuđeni penal za tim iz Vudvila realizovao je iskusni Harli Gep i tako ne samo smanjio zaostatak za suparnikom, već i dao krila saigračima da još jače pritisnu goste.

Kako se bližio kraj susreta taj pritisak je postajao sve jači, što je rezultiralo izjednačenjem u 81. minutu, kada je Džordan Stefanopulos pogotkom krunisao svoj debi za prvi tim. Ovaj 18-godišnjak je samo četiri minuta ranije zamenio Naciopulosa i zatim pogodio mrežu kluba u kojem je napravio prve fudbalske korake.

Ako je Stefanopulos možda bio sentimentalan zbog gola protiv Helasa, Džošua Moran svakako nije. Još jedan ovogodišnji novajlija pokazao je da predstavlja pravo pojačanje Beograda. On je u 89. minutu ispalio projektil iz slobodnog udarca i režirao preokret kakav se retko viđa – od 0:2 do 3:2. Bio je to Moranov treći gol na pet utakmica u dresu srpskog kluba.

Treba istaći i da je na golu sjajnu partiju pružio mladi Nikola Jokić, koji je u potpunosti iskoristio priliku nakon povrede iskusnog Čembrlena i bio zaslužan za dva poslednja trijumfa Beograda. Takođe, sve u klubu raduje još jedna odlična igra 17-godišnjeg Rastka Ljujića, koji je na poluvremenu zamenio Menekelu.

Kada se uz njih dodaju i opasni Stefan Simić, pa iskusni Harli Gep, kapiten Šanin Nudžaim i prekaljeni Šejn Tobijas, koji je protiv Helasa odigrao 350. meč u karijeri, evidentno je da Beograd ima tim za visoke domete ove sezone.

Šejn Tobijas je za jubilarni meč dobio prigodan poklon od predsednika kluba Andreje Popovića (levo)

Strelci: Gep u 51. (penal), Dž. Stefanopulos u 81. i Moran u 89. za Beograd, a Menekela u 5. (autogol) i N. Stefanopulos u 45. minutu za Zapadni Adelajd.

Beograd je igrao u sastavu: Jokić, Volter, Tobijas, Dej, Felps (od 66. Kasalbore), Menekela (od 46. Ljujić), Moran, Nudžaim, Simić (od 90. Hasegava), Naciopulos (od 77. Stefanopulos), Gep.

Sledeću utakmicu Beograd igra u gostima protiv Vajpersa. Meč se igra u subotu, 8. avgusta  na terenu Džek Smit Park od 20.00 časova.

Pobedili i juniori

Rezervni tim Beograda je poražen od Zapadnog Adelajda sa 2:3 (1:1), ali je uprkos rezultatskom neuspehu uspeo da se zadrži na vrhu tabele. Beograd se dobro držo, pošto je čak 70 minuta igrao sa igračem manje, a treći gol primili su u poslednjim trenucima meča.
S druge strfane, juniorski tim Beograda do 18 godina pobedio je sa 2:0, ut sjajnu igru i efektan gol mladog Ivana Bezbradice.

Ubedljive devojke

Mladi ženski tim Vudvil Beograda do 17 godina savladao je na domaćem terenu ekipu Maunt Barker Junajted sa 4:0. Golove su postigle Ranić dva, Balaban i Kristakos. Tim je igrao u sastavu: Luis, Priolo, Kristakos, Van Der Heiden, Polis, Ranić, Musimva, Momeso, Perota, Popović, Barbaro.

Sledeću utakmicu juniorke Beograda do 17 godina igraju u gostima, u nedelju 9. avgusta, protiv Južnog Adelajda. Ovaj tim juniorki je treći na tabeli sa deset osvojenih bodova.
Mlađe juniorke ispod 15 godina uzrast zabeležile su pobedu u gostima nad ekipom Adelajd Hils 3:1. Golove su postigle Ranić dva i Barbaro. Ove devojke su prve na tabeli sa 18 osvojenih bodova.

Obeležena klupska slava

Proteklog vikenda je bilo veoma živo u Vudvilu. Pored dobrog fudbala, upriličena je i proslava klupske slave, Svetog Ilije. Kumovi ovogodišnje slave bili su Rade i Milanka Matić, a pored bogate trpeze dan je ulepšala i prava porodična atmosfera i prisustvo mnogobrojnih sadašnjih i bivših igrača, kao i članova uprave, nekadašnjih predsednika i vernih pristalica kluba.

PRVA LIGA JUŽNE AUSTRALIJE

Rezultati 9. kola: Birkala – Vestern Strajkers 1:2, Beograd – Zapadni Adelajd 3:2, Južni Adelajd – Fulam Junajted 5:1, Adelajd Viktori – Siford Rendžers 2:0, Sturt Lajons – Plejford Siti 3:0, Adelajd Hils – Vajpers 4:0.

1. Z. Adelajd 9 7 0 2 25:13 21
2. Sturt Lajons 9 6 2 1 24:6 20
3. J. Adelajd 9 5 3 1 25:11 18
4. Plejford S. 9 5 1 3 15:12 16
5. Beograd 9 4 3 2 14:12 15
6. Birkala 9 3 2 4 17:16 11
7. Fulam J. 9 3 2 4 8:11 11
8. V.Strajkers 9 3 2 4 15:21 11