Čudesni preokret “lala” protiv Meksika!

0

Pršalo je se u duelima Holanđana i Meksikanaca

Imao je Meksiko sve do tog 88. minuta. Rezultat, igru, čudesnog golmana Očou, ali se onda iz bezazlenog kornera, lopta srećno od glave Huntelara odbila na nogu Veslija Snajdera, koji ju je zakucao u mrežu. "Lale" su nastavile da napadaju, "sombrerosi" su bili u šoku, što je iskoristio Roben, koji se ušetao u šesnaesterac Meksika i "naterao" iskusnog Markeza da napravi penal. Huntelar je bio nepogrešiv.

Čini se da se Meksiko rano povukao. "Lale" su počele da igraju tek od primljenog gola, ali osim šanse De Freja, kada je čudesno odbranio Očoa, nisu imali stopostotnu šansu. Ponovo se pokazala kakav je stručnjak Luj van Gal. U finišu susreta izveo je Van Persija, uveo Huntelra koji nije igrao ni sekund na SP pre ovog meča, a napadača Šalkea mu se revanširao asistencijom i golom iz penala.

Meksiko je šesti put uzastopno ispao u osmini finala SP, a "lale" imaju lepu šansu da stignu do završnice šampionata jer u četvrtfinalu očekuju boljeg iz duela Kostarika – Grčka.

90+7. minut – Kraj utakmice, Holandija je u četvrtfinalu.
90+4. minut – Huntelar šutira jedanaesterac. GOOOL – Vodi Holandija, siguran je Huntelar.
90+2. minut – Penal za Holandiju posle prekršaja Markeza nad Robenom.
90. minut – Igraće se šest minuta sudijske nadoknade.
88. minut GOOOL – Vesli Snajder za 1:1. Huntelar je spustio loptu glavom, a onda je usledila bomba Veslija Snajdera za verovatno produžetke.
84. minut – Novi osmi korner za Holandiju. Gužvau šesnaestercu Meksika, ali je Huntelar bio u ofsajdu. Za svaki slučaj Očoa je odbranio.
78. minut – Utakmica je nastavljena. Salsido šutira sa 16 metara, ali slabo je to uradio i lopta je otišla daleko pored gola.
76. minut – Tajm-aut da bi se igrači osvežili. Poslednji adut Van Gala je Klas Jan Huntelar koji je ušao umesto neprimetnog Van Persija.
75. minut – Šansa za Robena, sam je izasšao ispred Očoe, ali je nasavladiv meksički čuvar mreže.
72. minut – Pokušao je Snajder sa 20-ak metara, ali daleko iznad gola. Holandija napada, Meksiko se odlično brani.
69. minut – Žuri karton za Agilara, koji će da propusti četvrtfinale, ako se "sombrerosi" plasiraju.
68. minut – Arjen Roben opet pada, ali nema penala, Proensa ne pada na simuliranje Holanđanina.
65. minut – Blind pokušava iz daljine, ali pored gola.
64. minut – Roben napada, ali lopta nije stigla do Van Persija. Holanđani su se trgli posle primljenog gola i sve su opasniji.
61.minut – Snajder je pokušao, ali odbrana Meksika je na mestu. Novi korner "lala". Opsada gola Očoe.
58. minut – Sjajan je Očoa. De Frej je šutirao sa nekoliko metara, ali čudesni je golman Meksika, koji je uz pomoć stative odbranio šut defanzivca "lala". Na usporeniom snimku vidi se da je Očoa glavom odbranio. Čudesno!
56. minut – Još jedan udarac Meksikanaca, Peralta je pokušao, ali je Silesen sada bio oprezniji nego kod šuta Dos Santosa.
54. minut – Blind je pokušao iz daljine, ali Očoa je dosad bez intervencije. Bezopasni Holanđani.
53. minut – Slobodan udarac za Holandiju sa 30 metara. Snajder samo do živog zida.
52. minut – Holandija mora da menja stil igre, mora da napadne.
51. minut – Novi napad Meksika. Markez šutira glavom, ali iznad gola.

48. minutGOOOL – Dos Santos dovodi Meksiko u vođstvo. Sjajan gol napadača "sombrerosa". Sa 25 metara je opalio po lopti i Silesen je bio nemoćan.

46. minut – Počelo je drugo poluvreme. Rejes je u igri umesto povređenog Morena u selekciji Meksika.
45+5. minut – Kraj prvog poluvremena. Nema pogodaka.
45+3. minut – Roben je imao šansu posle greške Meksikanaca na sredini terena. Pao je napadač Bajerna posle pasa Robena, ali nema penala. Proensa je mogao da pokaže na belu tačku. Moreni je startovao i povredio se. Pitanje je da li može da nastavi igru defanzivac Meksika.
42. minut – Dos Santos je imao dobru šansu za Meksiko, ali je Silesen odbranio šut Meksikanca.
38. minut – I dalje Meksiknaci napadaju, golman "sombrerosa" Očoa nije imao posla.
35. minut – Nastavljena je utakmica.
32. minut – Dva minuta tajm-aut zbog velike vrućine u Fortalezi. Igrači se osvežavaju, teški uslovi za igru, pogotovo za Holanđane.
28. minut – Peralta šutira "iz kolena", ali je Silesen dobro postavljen.
27. minut – Šansa za Van Persija, ali slab šut napadača "lala".
24. minut – Salsido šutira sa 35 metara, Silesen odbija u korner. Meksiko mnogo bolji u prvih 25 minuta.
23. minut – Roben je simulirao i pokušao da dobije slobodan udarac, ali sudija Proensa samo odmahuje rukom.
21. minut – Vajnaldum šutira prvi put ka golu Očoe, ali slabo je to bilo za meksičkog golmana.
19. minut – Šansa za Meksiko posle greške odbrane Holandije i golmana Silesena, ali Erera nije uspeo da ubaci loptu u mrežu.
17. minut – Prva velika šansa za Meksiko, Erera šutira sa 15-ak metara, ali malo pored stative. Meksikanci opasniji.
13. minut – Oprezan početak susreta. Meksiko se zatvorio, Holandija ne srlja, pa gledamo nezanimljiv fudbal na startu utakmice. Lajun je pokušao, ali nema opasnosti po Silesena.
9. minut – Najdžel de Jong ne može da nastavi utakmicu, umesto njega na terenu je Martins Indi. Temperatura u Fortalezi je 29 stepeni Celzijusa.
8. minut – Nema uzbuđenja na startu meča. Meksikanci zasad ne dozvoljavaju "lalama" kontre, koje su najjače oružje čete Luja van Gala.
5. minut – Opet Lajun šutira na gol Silesena, ali pored gola.
3. minut – Prvi šut na gol Holandije uputio je Lajun, ali je lopta otišla iznad gola.
1. minut – Utakmica je počela.

SASTAVI

HOLANDIJA: Silesen, Verhagen (od 57. Depaj), Flar, De Frej, Blind, De Jong (od 9. Martens indi), Vajnaldum, Kujt, Snajder, Van Persi (od 76. Huntelar), Roben.

MEKSIKO: Očoa, Rodrigez, Markez, Moreno (od 46. Rejes), Salsido, Erera, Guadrado, Agilar, Lajun, Peralta (od 75. Ćićarito Ernandez), Dos Santos (od 62. Akino).