Gonzalo Hara beskompromisan prema pokloniku suparničke reprezentacije.

U 73. minutu neposrednog okršaja za prvo mesto u C grupi u poslednjem kolu na kontinentalnom šampionatu Južne Amerike, pri rezultatu 0:0 koji je odgovarao dvostrukom uzastopnom prvaku Čileu, u igralište je utrčao navijač s obeležjima Urugvaja i maskom petla na glavi. Njegov pir, koji je podsetio na upad zanosne plavuše nedavno u finalu Lige šampiona između Liverpula i Totenhema na Atletikovom stadionu u Madridu, trajao je dok nije stigao pod nogu čileanskog igrača.

Ovaj ga je grubo šutnuo otpozadi pa je navijač pao kao pokošen. Reklo bi se start za crveni karton (setimo se Sergeja Milinkovića Savića, asa Lacija, na meču s Kjevom u Seriji A minule sezone), što su Urusi, kojima je, sva je prilika, tako bio povređen nacionalni ponos, a hteli su i da ućare na besu suparničkog fudbalera.

Hara je tako pomogao obezbeđenju, koje je neko vreme bezuspešno vijalo nezvanog gosta, da ga savlada. Nekoliko njih ga je munjevito saletelo na travi pa je izveden napolje.

Urugvaj je desetak minuta kasnije preko napadača Edisona Kavanija postigao pobedonosni gol.