U prvoj utakmici petog kola Premijer lige igran je derbi u kojem su Everton i Liverpul podelili su bodove na Gudisonu 2:2.

„Crveni“ su poveli u trećem minutu pogotkom Sadia Manea, ali je u 19. minutu Majkl Kin udarcem glavom nakon kornera Hamesa Rodrigeza poravnao skor.

Novu prednost Liverpul je stekao u 72. minutu, kada je Mo Salah nakon odbitka savladao Džordana Pikforda. Ipak, bod Evertonu doneo je najbolji strelac Dominik Kalvert-Luin devet minuta pre kraja.

U sudijskoj nadoknadi, Džordan Henderson je postigao gol za Liverpul, ali je nakon intervencije VAR-a utvrđeno da je asistent Mane bio u milimetarskom ofsajdu.

Utakmicu je obeležila i povreda Virdžila Van Dajka, koji je izašao iz igre nakon duela sa Pikfordom na početku susreta. Everton je završio meč sa 10 igrača, jer je isključen Rišarlison u finišu.

Everton je lider na tabeli sa 13 bodova, a Liverpul je trenutno drugi sa tri manje.