Najbolji srpski teniser opravdao ulogu favorita.

Novak Đoković je doneo prvi bod Srbiji u četvrtfinalnom meču protiv Rusije kojim je Srbija izjednačila na 1:1, pa će o tome ko će na megdan Kanadi u polufinalu odlučiti dublovi. Đoković je savladao Karena Hačanova 2:0 (6:3, 6:3) i tako vratio Srbiju u meč posle poraza Filipa Krajinovića od Andreja Rubljeva.

Najbolji srpski teniser je strpljivom igrom u oba seta čekao prilike za brejk i dočekao ih, a rivalu nije dozvolio da mu oduzme servis, pa je na kraju posle sat i 15 minuta igre stigao do pobede koja je Srbiju ostavila u trci za plasman u polufinale.

O polufinalisti i rivalu Kanadi odlučivaće dubl u kom će Viktor Troicki i Novak Đoković pokušati da savladaju Karena Hačanova i Andreja Rubljeva.