Tanjug/AP

Etiopljanin Mulgeta Birhanu Feisa i njegova zemljakinja Tsedal Čekole pobednici su jubilarnog 35. Beogradskog maratona, koji je danas održan u glavnom gradu Srbije. Feis je 42.195 metara pretrčao u vremenu 2:12, 57. Čekole je ostvarila vreme 2:34,00.

Drugo mesto osvojio je takođe Etiopljanin Tesome Bekele (2:13,37), a treći njihov zemljak Debele Beida (2:16,36).

Drugo mesto osvojila je takođe Etiopljanka Azeb Gebremedhin (2:44,33), a treće njihova zemljakinja Tigist Ajanu (2:51,01).

Kenijac Pol Tiongik pobedio je u polumaratonakoj trci. On je 21 kilometar istrčao u vremenu 1:04,19.

Drugo mesto osvojio je Jonas Kinde iz Etiopije (1:07,24), treće Kenijac Stenli Kipruto, član Slobods iz Užica, (1:08, 21), dok je četvrti bio Srbin Ðuro Borbelj (1:08, 34).

Kenijka Lusi Mavija Muli pobednica je polumaratonske trke u ženskoj konkurenciji.

Ona je ostvarila drugo najbolje vreme u istoriji trke u Beogradu (1:11,54), samo 13 sekundi sporije od rekorda Olivere Jevtić.

Drugo mesto osvojila je takođe Kenijka Lilijan Lelei (1:16,54), a treće reprezentativka Srbije Teodora Simović.

Za dobru atmosferu i na 35. Beogradskom maratonu, već po tradiciji, pobrinula se UNIQA osiguranje, koja je devetu godinu zaredom osigurala sve učesnike.

Pravi ritam trkačima davali su trubači i bubnjari i to na četiri lokacije u gradu: na Brankovom mostu, kod „Londona“, na Terazijama, a iz parka sa Andrićevog venca stizala je i latino podrška uz poznati bend Salsa y Punto.

Takođe, svi trkači bili su u prilici i da na poseban način ovekoveče svoje učešće na ovogodišnjem Beogradskom maratonu pošto je UNIQA osiguranje obezbedila i foto zonu, koja se nalazila odmah po ulasku u cilj.