Privatna arhiva
Fudbaleri Drine proslavljaju jedan od osam golova protiv Kizboroa

Nema te sile koja ove sezone može da zaustavi Drinu iz Nobl Parka na putu ka osvajanju titule prvaka u Četvrtoj ligi Viktorije. U još jednoj partiji za uživanje, srpski klub je demonstrirao fudbalsku silu i kao gost do nogu potukao komšijski Kizboro sa čak 8:1 (3:1).

Put ka novoj pobedu trasirali su golovima u prvom poluvremenu Ataei u 4. i 10. i Aco Milojević u 11. minutu. Taj jedini gol domaćina kao da je dao dodatnu motivaciju Drinjanima, pa su u nastavku do vrha napunili mrežu Kizboroa. U strelce su se upisali Armansin u 56, Đukić u 57. iz penala, Salamandić u 60, Kamande u 67. i Mortaruolo u 73. minutu.

Takmičarska tabela je trenutno malo drugačija jer je iz takmičenja istupio poslednjeplasirani tim Dingli Stars, a rezultati svih ekipa s ovim timom su poništeni. Ipak, Drina i dalje ima veliku prednost koja obećava šampionsko slavlje i promociju u viši rang.

Trener Drine Bili Armor je imao sledeći tim na raspolaganju: Popetrov, Bižu, Armansin, Stijačić, Đukić, Mitrović, Ataei, Mortaruolo, Graovac, Milojević, Salamandić (Kamande).

U susretu rezervnih timova pobedili su rezervisti Drine sa 2:1 (1:0), golovima Stankovića u 15. i Sekulića u 87. minutu. Rezervisti Nobl Park Junajted Drine su drugi na tabeli sa 28 bodova (devet pobeda, remi i dva poraza, gol razlika 45:26), dva boda manje od lidera Endevor Junajteda.

Sledeću utakmicu 19. kola Drina igra na domaćem terenu Parkfild Rezerv u Nobl Parku u subotu, 7. avgusta od 15.00 časova, upravo protiv Endevor Junajteda, koji je u konkurenciji prvih timova njihov najbliži pratilac, sa osam bodova zaostatka.

Nema sumnje da za ovaj meč vlada veliko interesovanje, ali ako restriktivne mere ne budu ublažene do vikenda, prisustvo publike neće biti dozvoljeno.

ČETVRTA LIGA VIKTORIJE – GRUPA JUG
Rezultati 18. kola: Čelsi – Siford Junajted 2:3, Nobl Harikejns – Samervil Igls 1:1, Bakster – Sendaun Lajons 2:2, Kizboro – Drina 1:8, Dandenong Saut – Springvejl Siti 0:3, Endevor Junajted (slobodan).

11. Somervil 12 1 2 9 28:45 5

Raspored 19. kola (7. avgust): Siford Junajted – Bakster, Drina – Endevor Junajted, Sendaun Lajons – Kizboro, Samervil Igls – Čelsi, Springvejl Siti – Nobl Harikejns. Slobodan je Dandenong Saut (u svakom kolu po jedna ekipa je slobodna jer je Dingli Stars istupio iz lige).

Sanja postigla 32 gola

Fudbalerke Drine su takođe nezaustavljive u svom takmičenju. Posle pobede na domaćem terenu protiv Pakeham Junajteda sa neverovatnih 10:0 (Vranešević 6 golova, Bailo 2, a Milojević i Grujić po jedan), deklasirale su i Saut Ist Junajted sa 6:1.

Sanja Vranešević je ovaj put postigla pet pogodaka (ukupno dala 32 gola devet utakmica), dok je jedan gol bio delo Meri Kler Romano.

Fudbalerke Drine su prve na tabeli sa 28 osvojenih bodova iz 11 odigranih kola (devet pobeda, po jedan remi i poraz, gol razlika 69:10). Sledeću utakmicu Drinjanke igraju u gostima, u nedelju 8. avgusta, protiv Endevor Junajteda na terenu Pauer Rezerv.