Vesti
Nesavladan 270 minuta: Golman Drine Nikola Popetrov

Fudbaleri Nobl Park Junajted Drine uknjižili su i treću pobedu ove sezone, pošto su kao gosti pobedili komšijski Nobl Harikejns minimalnim rezultatom 1:0 (1:0). Jedini gol postigao je kapiten srpske ekipe Alekandar Đukić u 9. minutu.

Fudbaleri Drine ne samo da imaju maksimalan učinak na startu sezone, već nisu primili ni gol u prvih 270 minuta ligaškog fudbala, što je učinak za poštovanje.

Tim trenera Bilija Armora za sada deluje dominantno protiv rivala, ali pravi test kvaliteta sledi u narednom kolu, kada Drinjani odlaze na teško gostovanje kod Sendaun Lajonsa, koji su takođe ostvarili stopostotan u

inak (dve odigrane utakmice). Meč se igra u subotu, 24. aprila od 15 časova na terenu Frederik Vočter Rezerv.

Trener Armor je protov Harikejnsa ukazao poverenje ovim igračima: Popetrov, Bižu, Armansin, Stijačić, Đukić (kapiten), Mitrović, Ataei, Mortaruolo, S. Milojević (Graovac 33’), A. Milojević, Salamandić (Šulberg 46’) (Kamande 83’).

U predigri duela sa Harikejnsima, rezervisti Drine su poraženi od domaćina sa 3:2 (1:1), a golove za srpski tim postigao je Tomašković u 30. i 80. minutu (oba iz jedanaesteraca). Domaća rezerva je sva tri pogotka postigla takođe iz jedanaesteraca i time došla do pobede.