Vesti
Het trik za 25 minuta: Nikola Stijačič (Drina)

Fudbaleri Nobl Park junajted Drine su i definitivno srpski klub sa najzapaženijim rezultatima na početku tekuće sezone u australijskim nižim ligama.

Oni su proteklog vikenda na domaćem terenu zabeležili i četvrtu uzastopnu pobedu bez primljenog gola, a ovaj put je stradao Čelsi. Naravno, ne londonski već melburnški – 4:0 (4:0).

Klub koji je ljubiteljima fudbala u Viktoriji poznat iz prošlosti kao Čelsi Hajduk, s tim da je još 2009. promenio identitet i posle fuzije s drugim lokalnim klubom izbrisao iz svog naziva ime hrvatskog kluba iz Splita, bio je nedorastao rival Drinjanima.

U ovom susretu blistali su “petica” srpskog kluba Mekenzi Bižu i brzonogi Nikola Stijačić, koji je bio nerešiva enigma za odbranu rivala. Stijačić je sa tri postignuta gola za samo 25 minuta igre (5, 23. i 30. minut) svakako najzaslužniji za još jednu ubedljivu pobedu Drine.
U strelce se upisao i kapiten Aleksandar Đukić u 28. minutu, čime je zaokruženo savršeno prvo poluvreme ekipe iz Nobl Parka, koja je u nastavku igre skinula nogu s gasa i mirno privela meč kraju.

Drinjani su posle pet kola, sa utakmicom manje od većine konkurenata, u samom vrhu tabele Četvrte državne lige Viktorije i istakli su jasnu kandidaturu za naslov prvaka i promociju u viši rang.

Koliko su nadmoćni na startu sezone pokazuje podatak da izabranici trenera Bilija Armora još nisu dozvolili da se zatrese njihova mreža koju čuva odlični Nikola Popetrov.

Trener Armor se odlučio za sastav: Popetrov, Bižu, Armansin (Samardžić 75’), Mitrović, Ataei, Mortaruolo (Andrikopulos 80’), Graovac, Milojević, Stijačić, Đukić, D. Kamande (Salamandić 60’).
I fudbaleri rezervnog tima Drine su uknjižili sigurnu pobedu rezultatom 5:3 (1:2). Golove su postigli: Stojanović u 10, Sekulić u 42, Tomašević u 50, Bako u 72. i Adamović u 82. minutu.

Trener rezervnog tima Drine imao je na raspolaganju za ovaj meč sledeći tim: Lazinica, Tomašković (kapiten), S. Demezieres (Stanković), Stojanović, Bako, J. Demezieres, Sekulić (Fonseka), Zuza, Sebestjen, Bogavac, Tadić (Džonson).

Sledeću utakmicu fudbaleri Nobl Park Junajted Drine igraju u gostima protiv Bakstera, u subotu 1. maja od 15 časova, a duel rezervnih timova počinje dva sata ranije na terenu Bakster Park.

ČETVRTA LIGA VIKTORIJE
(Grupa Jug)

Rezultati 5. kola: Kizboro – Bakster 2:0, Sendaun Lajons – Nobl Harikejns 7:0, Siford Junjted – Dandenong Saut 2:2, Nobl Park Junajted Drina – Čelsi 4:0, Endevor Junajted – Springvejl Siti 3:2, Somervil Igls – Dingli Stars 7:2.

1 Sendaun L. 4 4 0 0 21:3 12
2. Drina 4 4 0 0 12:0 12
3. Siford J. 5 3 2 0 15:7 11
4. Endevor J. 5 3 2 0 13:9 11
5. Bakster 5 2 1 2 8:9 7
6. Kizboro 5 1 3 1 4:5 6
7. Čelsi 5 1 1 3 6:9 4
8. Dandenong S. 5 1 1 3 7:11 4