EPA/Serena Campanini

Fudbaleri Sasuola pobedili su u gostima Veronu (3:2), a najzaslužniji zapobedu bio je Filip Đuričić.

Na otvaranju nove sezone u Seriji A srpski veznjak je zabeležio gol i asistenciju.

Najpre je u 32. minutu na prelep način, oštrom loptom, pronašao Raspadorija, koji je rutinski iskoristio šansu koja mu se ukazala.

Početkom drugog dela, u 51. minutu, Đuričić je odigrao dupli pas sa Kaputom, a onda loptu poslao iza leđa Pandura.

Između ta dva pogotka, Verona je ostala bez Veloza, koji je dobio drugi žuti karton, ali se nije predala i u 70. iz penala preko Zakanjija smanjila rezultat.

Traore u 77. minutu uspeva da svojoj ekipi ponovo obezbedi dva gola prednosti, da bi Zakanji u poslednjem minutu regularnog dela postavio konačnih 3:2. Asistent kod poslednjeg pogotka bio je Darko Lazović.

Pobedu je na početku sezone ostvario i šampion Inter, ubedljivu, nad ekipom Đenoe, 4:0.

Prvenac u novom dresu postigao je Edin Džeko, u završnici, glavom, nakon centaršuta Vidala.

Vidal je petnaestak minuta pre toga i sam pogodio mrežu gostiju iz neposredne blizine.

U prvom poluvremenu Inter je do golova stigao u 6, kada je pogodio Škrinjar, odnosno u 14, kada je Hakan Čalhanoglu postigao gol posle asistencije Džeka.

Inter jeste napustio Lukaku, ali ovakva partija sigurno prija Simoneu Inzagiju, koji je pod pritiskom da ponovi rezultate koje je imao Antonio Konte.