Egipat pobedio Nigeriju, remi Mozambika i Benina

0

Početak meča pripao je Nigerijcima koji su već u 11. minutu poveli prelepim golom Činedu Obasija. Možda i ključni trenutak utakmice dogodio se u 33. minutu kada je Uče propustio sjajnu šansu da poveća prednost svog tima. Odmah je usledila kazna pošto je u narednom napadu Egipat stigao do izjednačenja preko Moteaba, koji je prošao golmana Nigerije i posla loptu u praznu mrežu – 1:1.

Drugi deo u potpunosti je pripao Egipćanima koji su u 54. minutu poveli 2:1 golom Hasana. Do kraja meča Nigerijci su se otvorili što je Egiptu omogućilo da iz jedne ubitačne kontre overi pobedu, strelac Geda dva minuta pre kraja.

Fudbaleri Mozambika i Benina odigrali su nerešeno 2:2 (1:2) u drugom susretu grupe C na Kupu afričkih nacija.

Benin je već posle 20 minuta imao prednost od 2:0 golovima Omotojosija u 15. sa penala i Kana, koji je u 20. zatresao sopstvenu mrežu. Ipak, do kraja prvog dela Mozambik je uspeo da smanji prednost preko Luga u 29. U drugom delu Fuma je u 54. minutu doneo bod svojoj selekciji.

Egipat ima tri boda na čelu tabele, dok su Mozambik i Benin osvojio po jedan. Nigerija je na začelju bez bodova.