EPA-EFE/PAOLO MAGNI

Fudbaleri RB Lajpciga prvi su polufinalisti UEFA Lige Evrope pošto su u revanš meču kao gosti pobedili u Bergamu tim Atalante sa 2:0.

Prvi meč u Nemačkoj završen je nerešeno 1:1.

Junak utakmice u Bergamu bio Kristofer Enkunku, strelac oba gola za goste iz Lajpciga.

Vodeći gol 24-godišnji francuski internacionalac postigao je u 18. minutu posle odličnog prodora Konrada Lajmera. Konačan rezultat postavio je u 86. minutu iz jedanesterca nakon što ga je prethodno oborio golman Huan Muso.

Enkunku je stvarao mnogo problema odbrani Atalante i potvrdio da je s razlogom na meti vodećih evropskih klubova. On je ove sezone ubedljivo najbolji igrač i prvi strelac RB Lajpciga.

Nemački tim će u polufinalu igrati protiv boljeg iz dvomeča između Brage i Rendžersa.