Srbija je odigrala nerešeno sa Belgijom – 1:1, u meču prvog kola C grupe na Evropskom prvenstvu za kadete (do 17 godina).

Srbija je na kontinentalnom šampionatu u Izraelu osvojila bod u duelu sa selekcijom Belgije. Iako je u prvom poluvremenu bila bolji rival, imala i nekoliko izglednih prilika, selekcija koju sa klupe predvodi Radovan Krivokapić bila je u deficitu na poluvremenu.

Vođstvo Belgijancima iz bukvalno prvog šuta na gol Lijeskića doneo je Idumbo-Muzambo u 17. minutu. Nisu Orlići blistali u nastavku, ali su pokazali veliku želju i borbenost u finišu meča.

I za to su nagrađeni, u 88. minutu sudija Jonason je opravdano pokazao na belu tačku, a Milošević je vrlo precizno šutirao za izjednačenje i prvi bod Orlića na turniru. U istoj grupi u večernjem terminu igraće Španija i Turska. Srbija će utakmicu drugog kola odigrati u petak, 20. maja, od 13,30 časova protiv selekcije Turske.