Košarkaši FMP-a zabeležili su I treću pobedu u ABA ligi. Tim iz Železnika je u 3. kolu regionalnog takmičenja bio bolji od Cibone u Zagrebu sa 63:81 (16:16, 14:17, 21:24, 12:24).

Izabranici Vladimira Jovanovića utakmicu su prelomili u poslednjoj četvrtini, koju su dobili rezultatom 24:12. Presudni su bili početni minuti poslednje deonice, kada je FMP napravio seriju 9:0 i otišao na, ispostavilo se nedostižnih +15.

Novu odličnu partiju pružio je Aleksa Radanov, koji je briljirao u dresu “pantera”. Za 33 minuta na terenu Radanov je ostvario učinak od 13 poena i devet skokova, što mu je donelo 20 indeksnih poena.

Mladi 21-godišnji košarkaš treću utakmicu zaredom ima indeks dvadeset ili više i za sada je jedan od najboljih igrača u regionalnom takmičenju.

Radanova su sjajno pratili najefikasniji igrač utakmice Duop Rit sa 19 poena, a Jeremi je dodao 15.

Kod domaćih igrača jedino je Ivan Novačić imao dvocifreni učinak, zabeležio je 10 poena.

U narednom 4. kolu, lider ABA lige FMP dočekuje Igokeu, dok će Cibona, koja ima sva tri poraza gostovati Zadru.