Beograd iz Adelajda ne zna za prepreke otkako se nastavila sezona u Južnoj Australiji. Najstariji srpski klub na kontinentu zabeležio je i četvrtu pobedu zaredom, a snagu razigrane ekipe trenera Demijena Morija osetile su i komšije Vajpersi – 2:0 (1:0).

Rezultat možda tako ne govori, ali Beograd je ostvario sigurnu i ubedljivu pobedu, a domaćin može samo da se zahvali svom raspoloženom golmanu, što im u mreži nije završilo barem pola tuceta lopti.

Tim iz Vudvila je tako opravdao ulogu favorita i nastavio proboj ka samom vrhu tabele Prve državne lige Južne Australije. Najpre je u 26. minutu neumorni Hejden Volter krunisao zaista sjajnu igru i veliku nadmoć srpskog kluba za 1:0. Nastavila se ofanziva Beograda, koja je pogotovo došla do izražaja u drugom poluvremenu. Međutim, čuvar mreže domaćih je uspevao da skine sve šuteve, ali je u 74. minutu ostao nemoćan pred sopstvenim saigračem. Naime, odlično izveden slobodan udarac Džoša Morana u gol za 2:0 pretvorio je igrač Vajpersa Vakicidis.

Svi fudbaleri koje je trener Mori imao na raspolaganju odigrali su baš onako kako se od njih očekuje, ali su se među njima najviše isticali Entoni Naciopulos, Rastko Ljujić i strelac prvog gola Volter.

Beograd je igrao u sastavu: Čembrlen, Volter, Ljujić, Tobijas, Simić, Kasalbore (Stefanopulos 70’), Moran (Negus 77’), Gep, Naciopoulos (Hasegava 87’), Nudžaim, Menekela.

I rezervni tim Beograda je pokazao da je ove sezone među najboljim ekipama u takmičenju. “Drugopozivci” su naneli težak poraz domaćinu pošto su slavili sa ubedljivih 5:0 (2:0). U ovom susretu je Džejkob Disoto postigao het-trik.

Posle deset odigranih kola rezervni tim Beograda je prvi na tabeli sa 24 osvojena boda (osam pobeda i dva poraza), a umakao je prvom pratiocu Zapadnom Adelajdu pet bodova.

Susret timova do 18 godina Vajpers – Beograd završen je bez pobednika – 1:1. Posle deset kola mladi tim Beograda je sedmi na tabeli sa 15 bodova (četiri pobede i po tri remija i poraza).

Sledeću utakmicu Beograd igra na domaćem terenu Frank Mičel Park u Vudvilu u subotu, 15. avgusta od 15.00 časova. Protivnik je poslednje plasirana ekipa na tabeli Siford Rendžers.

PRVA LIGA JUŽNE AUSTRALIJE

Rezultati 21. kol: V. Strajkers – Južni Adelajd 0:3, Siford Rendžers – Adelajd Hils 0:2, Plejford Siti – Fulam Junajted 2:0, Zapadni Adelajd – Birkala 2:1, Sturt Lajons – Adelajd Viktori 1:1, Vajpers – Beograd 0:2.

1. Z. Adelajd 10 8 0 2 27:14 24

2. Sturt L. 10 6 3 1 25:7 21

3. J. Adelajd 10 6 3 1 28:11 21

4. Plejford S. 10 6 1 3 17:12 19

5. Beograd 10 5 3 2 16:12 18

6. Adelajd Hils 10 4 1 5 22:23 13

7. Birkala 10 3 2 5 18:18 11