Glorija kup: Teo doneo trofej CSKA

0
U dobroj formi: Miloš Teodosić

Moskovljani su bez nekoliko važnih igrača (pre svih Viktora Hrjape), u dramatičnom finalu savladali Unikahu 88:84 (24:15, 21:26, 14:26, 29.17).

CSKA je već u prvoj četvrtini stekao solidnih devet poena prednosti, ali Unikaha sjajnom odbranom smanjuje na 45:41 na poluvremenu.

Španci nastavljaju u istom ritmu i u trećem periodu te preokreću na 67:59 pred poslednji kvartal. Tada se razigrao Teodosić, uz bolji šut saigrača sa distance, te CSKA stiže do egala.

U penal završnici Teodosić je pogodio dva bacanja pet sekundi pre kraja i potvrdio pobedu svog tima.

Poslednje mesto na turniru zauzela je Crvena zvezda sa tri poraza, poslednjim od Anadolu Efesa, dok je u borbi za treću poziciju Olimpijakos nadigrao Fenerbahče.

U utakmici za treće mesto Olimpijakos je nadigrao Fenerbahče – 69:60.