Prvi put posle pet godina Fulam se domogao četvrte runde.

U jednom od okršaja timova iz drugog stepena takmičenja u Engleskoj s onima iz Premijer lige u trećoj rundi FA kupa, kada se i jedni i drugi uključuju u najstarije fudbalsko takmičenje na svetu, Fulam je na svom stadionu savladao Aston Vilu s 2:1. Oba njegova pogotka, i Knokarta u 53. minutu i Artera u 74, bili su lepi za oko, a neuhvatljivi za golmana premijerligaša iz Birmingema. Lopta je završila u njegovom gornjem desnom uglu posle oba udarca s distance.

Aston Vila je izjednačila u 63. minutu preko Anvara el Gazija. Fulam je prethodni put do četvrte runde (šesnaestina finala) stigao 2015.

Kao i u drugom kolu Kupa ligaša, kada je kod kuće izgubio od Sautemptona (1:0), londonski tim je bio bez najboljeg golgetera. Aleksandar Mitrović, vodeći strelac Čempionšipa s 18 pogodaka, pošteđen je napora da bi se odmorio za ligaške okršaje.