Inter trijumfovao u milanskom derbiju

0

Poveo je aktuelni šampion u 10. minutu 13. golom u sezoni Dijega Milita i držao je sve konce igre u svojim rukama sve do 27. minuta. Tada je sudija Đanluka Roki pokazao žuti karton Lusiju zbog simuliranja, nakon čega mu je Vesli Snajder prišao i počeo ironočno da aplaudira. Roki se nije dvoumio i odmah je Holanđaninu pokazao crveni karton. Nakon toga inicijativu preuzima ekipa Milana, ali centaršutevi Dejvida Bekama i pokušaji Ronaldinja nisu bili previše opasni za odličnu odbranu Intera.

Početkom drugog poluvremena Milan propušta par prilika dok se četa Žozea Murinja opredelila za igru iz kontranapada. Odlična saradnja i akcija napadačkog para Dijego Milito-Goran Pandev u 62. minutu završena je tako što je Makedonac lobovao golmana Didu, ali je lopta pogodila stativu.

Ipak, samo četiri minuta kasnije, Pandev je levom nogom perfektno izveo slobodan udarac sa 20-tak metara i tako postigao drugi uzastopni gol za Inter od kada je pre nekoliko nedelja stigao iz Lacija. U nadoknadi vremena Lusio je igrao rukom u šesnaestercu, nakon čega je dobio drugi žuti karton, uz dosuđen penal za Milan. Loptu je namestio Ronaldinjo, ali je Žulio Cezar "pročitao" zemljaka i odbranio mu udarac, pa je tako trijumf Intera ostvaren sa dva igrača manje.

U nedelju je odigrana većina mečeva 21. kola, a najubedljiviju pobedu ostvarila je ekipa Palerma i to protiv Fiorentine rezultatom 3:0. Ernandez je sa dva gola u prvom poluvremenu rešio meč, a Budan je u nastavku samo potvrdio ubedljivu pobedu.

Palermo je sa ovom pobedom preskočio Juventus i izbio na peto mesto prvenstvene tabele, a četvrti je Napoli koji je osvojio tri boda na gostovanju Livornu 0:2. Golove su postigli Mađo u 45. i Čigarini u 90. minutu. Domaćin su imali nekoliko šansi preko Lukarelija, koji je promašio i penal u drugom poluvremenu.

Uzbudljivo je bilo na stadionu "Friuli" gde je Udineze dva puta vodio protiv Sampdorije, ali su bodovi otišli u Đenovu jer je gost slavio rezultatom 2:3.

Zanimljivo je bilo u Bolonji gde je Bari vodio na poluvremenu, ali je domaćin sa dva gola Himeneza došao do preokreta, dok je Đenova lako izašla na kraj sa Atalantom 2:0. Lacio je protiv Kjeva odigrao 1:1, a isti rezultat bio je i na meču Sijene i Kaljarija.

U subotu Roma je pobedila na gostovanju Juventusu 1:2, a Katanija našeg Siniše Mihajlovića ubedljivo je savladala Parmu 3:0. Večeras se igra veliki milanski derbi "de la Madonina".