Interovo čudo protiv Sijene

0

Poslednje plasirana ekipa na tabeli povela je golom Makaronea u 18. minutu. Izjednačio je Dijego Milito u 23. da bi Snajder 12. minuta kasnije doveo Inter u vođstvo. Međutim, već u narednom napadu Ekdal je po drugi put na meču matirao golmana Cezara za egal pred odlazak na odmor.

Sijena je nastavila hrabro da igra i u drugom poluvremenu a to im se isplatilo kada je Makarone postigao gol u 65. minutu za 3:2. Inter je posle toga napadao, ali bez učinka, sve do 88. minuta i faula na oko 20 metara od gola Sijene. Snajder je uzeo loptu i sjajnim udarcem savladao Pegola za 3:3. U četvrtom minutu zaustavnog vremena u napad je krenuo i defanzivac Valter Samjuel, koji je na asistenciju Gorana Pandeva pogodio mrežu sa oko 16 metara za pravi delirujum na stadionu.

Dejana Stankovića u 46. minutu zamenio Austrijanac srpskog porekla, Marko Arnautović, a nešto kasnije, debi za seniorski tim Intera zabeležio je mladi Srbin rođen u švajcarskoj, Alen Stevanović.

On je rođen 1991. godine u Cirihu, ali je nastupao u Srbiji kada je branio boje Radničkog iz Obrenovca.

Trena napomenuti i da je Murinjo upisao 127. uzastopnu utakmicu bez poraza kod kuće u ligi.

U drugom meču Roma je pobedila Kjevo golom De Rosija u prvom minutu.