Denver kao gost naneo Golden Stejtu deseti poraz uzastopce, na produžetak koji mu je 11 sekundi pre kraja poslednje četvrtine obezbedio naš as – 134:131 (19:34, 26:28, 28:23, 40:28, 21:18).

Nikola Jokić je za 44 minuta u igri dao 23 poena (3-3 slobodna bacanja, 10-17 za dva, 0-3 za tri). Imao je i 12 skokova (deset u odbrani), osam asistencija i dve blokade. Efikasniji od njega bili su Vil Barton s 31 poenom i Malik Bizli s 27. Alen Smailagić nije ulazio u igru u domaćem timu.

U produžetku Plumi je na devet sekundi pre kraja pri Denverovom vođstvu 132:129 promašio oba slobodna bacanja. Jokić je pokušao da se domogne lopte skokom u napadu, ali je načinio prekršaj. Grin je pogodio oba bacanja (132:131), a na drugoj strani zatim ni Bizliju nije zadrhtala ruka (134:131). Golden Stejtu je preostalo 8,9 sekundi da organizuje napad za pobedu. Li je na 1,8 do završetka promašio trojku.