Jokiću suspenzija napunila baterije: Sedmi tripl-dabl u sezoni (VIDEO)

0
Tanjug/AP
Jokić na meču s Filadelfijom

Naš košarkaš ubedljivo najistaknutiji pojedinac utakmice u kojoj je Denver kod kuće savladao Filafelfiju sa 126:110.

Jokić je za 34 minuta u igri postigao 32 poena (10-19 za dva, 2-3 za tri, 6-7 slobodna bacanja). Imao je 18 skokova (12 u odbrani, šest u napadu) i deset asistencija. To mu je sedmi tripl-dabl u ovoj sezoni, a 23. u NBA karijeri.

Prošli meč, u kojem je Denver pred svojom publikom preslišao Finiks sa 132:95, propustio je zbog kazne. Nije mogao da ga igra jer je suspendovan zbog nesportskog držanja u utakmici s Jutom.

Denver je portiv Filadelfije dao 77 poena u prvom poluvremenu (41 u prvoj četvrtini, a 36 u drugoj). To mu je najbolji učinak ove sezone. Protiv Dalasa, 18. decembra, postigao je 74.