Jovetić doneo bod Fiorentini

0

Golove za domaći postigli su Lazari u 36. i Astori u 47. minutu. Kod gostiju, u listu strelaca upisali su se Markioni u osmom i Jovetić u 62. minutu. Za nas najinteresantniji detalj je činjenica da je Adem Ljajić dobio priliku da debituje u poslednjih desetak minuta u dresu "ljubičastih".

Fudbaleri Milana su u meču 22. kola Serije A protiv Livorna uspeli da osvoje samo jedan bod. Milan je poveo u 44. minutu golom Ambrosinija, dok je Lukareli izjednačio u 53. i tako svom Livornu doneo "bod veliki kao kuća".

Roma je pobedila danas nešto slabiju Sijenu sa 2:1. Iako je Roma povela golom Risea u 29. minutu, gosti su do kraja poluvremena uzspeli da izjednače preko Vergasola. "Vučica" se u nastavku dosta mučila ali se napadačka igra isplatila u 88. minutu, kada je Čuku svojim golom Romi doneo čitav plen.

Sampdorija je pobedila Atalantu 2:0 golovima Palomba u 36. i Pacinija u 45. Katanija i Udineze igrali su 1:1. Gosti su poveli u 32. minutu golom Floresa, dok je Bjađanti izjednačio u 80.

Siniša Mihajlović je zadovoljan bodom protiv Udinezea.

"Nismo igrali u napadu dobro kao protiv Parme, ali svejedno, zadovoljan sam činjenicom da je tim pokazao karakter i uspeo da se vrati u meč. Primili smo naivan gol, ali svejedno, imali smo snage da uzvratimo. Znao sam da ćemo protiv ekipe kakva je Udineze, teško sačuvati mrežu", ocenio je srpski trener.

Na klupi Juventusa debitovao je Alberto Zakeroni, ali to nije mnogo pomoglo crno-belima da ostvare pobedu protiv Lacija 1:1. domaćin je poveo u 70. minutu golom Del Pjera iz penala, a izjednačio je Mauri u 78. minutu. Za Lacio je još jednu dobru partiju pružio srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov.

Kjevo i Bolonja igrali su takođe, 1:1. Gol za Bolonju dao je Di Vajo u 12. minutu, a domaći su izjednačili pogotkom Pelisijea u 49.

Meč Parma – Inter odložen je za 10. februara zbog snega.