Vesti
Kapiten Orlova iz Dajanele Lijam Merigan

Fudbaleri Belih orlova iz Dajanele nisu uspeli da ostanu u pobedničkom ritmu. U 6. kolu Druge državne lige Zapadne Australije dozvolili su Univerzitetu Mardok da na svoj konto na tabeli upiše sva tri boda, iako odnos snaga na terenu uopšte ne odgovara krajnjem rezultatu – 2:1 za domaćina.

Tim koji odnedavno vodi trener Slobodan Bobi Despotovski propisno se ispromašivao u Mardoku, što je rival po nepisanom pravilu kaznio. Podatak da je domaćin tri puta ušao u šansu na utakmici i dva puta loptu smestio u mrežu, dovoljno govori. Na drugoj strani, srpski tim je od desetak prilika uspeo samo jedanput da pronađe lopti put do mreže, što ide u prilog pomenutom odnosu snaga na terenu.

I posed lopte je bio izrazito na strani Belih orlova, ali šta to sve vredi kad lopta nije htela iza leđa golmana Mardoka, koji je ujedno i najveći “krivac” za neuspešne završnice napada Orlova. Ne samo što je čuvar mreže bio nesavladiv, već su Orlovi pogodili i prečku, a u jednoj situaciji sudije su procenile da lopta nije celim obimom prešla gol-liniju.

Golove su postigli: Tana u 5. i Pretorijus u 50. minutu za Mardok univerzitet, a golgeter Orlova Asa Sipits postigao je jedini pogodak za Dajanelu u 23. minutu meča.

Trener Despotovski je ukazao šansu ovim igračima: Peri, Eplbi, M. Vulin, Vujačić, Barker, Merigan, Stepanovski, S. Vulin (Dejkovski 70’), Rizidis (Ognjenović 82’). Stefoski (Riveros Norato 59’), Sipits.

Ništa bolje od prvog tima nisu prošle ni rezerve Dajanele. Domaći su slavili protiv Orlova – 2:0 (1:0). A, mladi tim Dajanele do 18 godina prošao je zaista k’o bos po trnju, Mardok je brojao do neverovatnih 11!

Beograd slavio u gostima

Posle minimalnog poraza u prethodnom kolu, fudbaleri Madington Beograda zabeležili su pobedu na gostovanju u 8. rundi šampionata amaterske Premijer lige Zapadne Australije. Kvinana junajted koji je do ovog kola imao jedan poraz i isti broj bodova kao i srpski klub, nadigran je na svom terenu, a gol vredan tri boda postigao je David Sarija u 35. minutu meča.

Ovom pobedom, Madington se vratio na drugu poziciju na tabeli i drži korak za vodećom ekipom Severnog Perta. Treba istaći i da je na nedeljnoj utakmici Beogradov rival Kvinana dobio četiri žuta i jedan crveni karton, s tim da isključenje nije uticalo na konačan rezultat, pošto su domaći ostali sa igračem manje u sudijskoj nadoknadi vremena.

U predigri rezervnih timova meč se završio bez pobednika – 1:1. Poveo je Beograd golom Šidikuzmana u 18. minutu, a domaćin je do izjednačenja došao iz jedanaesterca u 60. minutu. Posle osam odigranih kola rezervni tim Madingtona je deseti na tabeli sa osam bodova.

U 9. kolu Beograd će u nedelju, 16. avgusta, na domaćem terenu Nikola Tesla u Madingtonu ugostiti Liming Strajkerse od 15.00 časova.

Poraz u vatrometu golova

Kakav meč u Grifitu! Beli orlovi iz Kanbere pretrpeli su drugi uzastopni poraz u Drugoj premijer ligi ACT, ali ovaj će svakako dugo pamtiti. Debitant u ligi Jugali savladao je srpski klub sa neverovatnih 6:4 (5:2)!

PRŠTALO NA SVE STRANE: Milan Santrač protiv dvojice igrača Jugalija

Domaći su u talasima lomili Orlove. Prvo su poveli sa 2:0 posle sedam minuta igre, da bi se zatim ekipa trenera Plata oporavila od šoka i vrlo brzo stigla do izjednačenja golovima Alnuvajsira i Milana Santrača. Nažalost, bilo je to sve od Orlova.

Prosto je neverovatno kako su domaći za samo osam minuta, od 35. do 43, čak tri puta matirali odbranu našeg tima. Plesao je po terenu centarfor Dani Roš, koji je od pet golova domaćih u prvom poluvremenu postigao čak tri.

Samo što je počeo nastavak meča, Bađante je svojim drugim golom doneo Jugaliju nedostižnih 6:2, pa su drugi pogodak na meču Alnuvajsira i gol Mekarona bili slaba uteha za Orlove.

U duelu timova do 23 godine slavio je srpski klub sa 2:0, golovima Bojana Banjca i Konora Falizija.

U sledećem kolu Beli orlovi u svom gnezdu dočekuju Narabandu. Meč se igra u subotu, 15. avgusta od 15 časova.