Tanjug

Kfor je odbio zahtev za povratak srpskih snaga na KiM, saopštio je predsednik Srbije Aleksandar Vučić.

– Svi smo znali i očekivali taj odgovor. Naravno da su odgovorili da nema potrebe za vraćanjem vojske Srbije na KiM – rekao je Vučić.

– Oni su u svom pažljivo sastavljenom pismenu upućenom Vladi Srbije, koji sam i ja dobio, odgovorili da smatraju da nema potrebe za povratkom Vojske Srbije na teritoriju KiM, pritom se pozivajući na Rezoluciju 1244. Ali oni se nisu pozvali na deo Rezolucije, pošto nemaju pravo da odbiju taj zahtev. Oni su se pozvali na normu da čuvaju red i poredak. Napravili su još jednu grešku – rekao je.

Vučić dodaje da su napisali i da “pažljivo motre na to šta se zbiva na severu”, iako je samo dva sata ranije pucano na dečake srpske nacionalnosti.

– Nije vaš posao da brinete o barikadama na severu, već o svim Srbima na Kosovu i Metohiji. Njihovo rukovodstvo brine o političkim rešenjima, o članicama NATO koje su organizatori svega toga, a ne o stvarnoj bezbednosti. Oni su samo političko oruđe u rukama najmoćnijih zapadnih sila, i videćemo kakav će naš odgovor biti . naveo je Vučić.

8 COMMENTS

  1. Gospodine Vučiću
    Zar neko misli posle svega što se Srbima desilo da je Kfor u stanju da čuva Srbe ?
    Sednicu UN
    Odmah sazovite , pucaju na djecu
    Treba li još čekati
    NATO pravi albancima vojsku zar vam nije jasno da oni Srbe hoće da istjeraju
    To je NATO namjera
    🇷🇺☦️☦️☦️🇷🇺

  2. Вучићу…твоји пријатељи те плачају а твојом политиком они наређују на Косову тј.у Србији.Тенкове и све их отјерај.

  3. Nema odbijanja da Drzavna Vojska i Policija deluje na celoj teritoriji Republike Srbije!
    Pohapsiti sve Paravojne Jedinice koje se sada tretiraju kao validne od nepriznatih institucija, poskidati im njihove oznake, Zastave i uvesti validne Drzavne Jedinice i osoblje na validnim Institucijama koje su u vlasnistvu Republike Srbije.

  4. Проф. Игор Јанев је, поред осталог, познат и по томе што заступа тезу да Војно-технички споразум у Куманову може бити раскинут, позивајући се на члан 52. Бечке конвенције о праву уговора (1969), где се уговори сачињени под притиском или претњом рата (као што је био случај са Кумановским споразумом из 1999) могу сматрати ништавним (тј. по чл. 52. „Ништаван је сваки уговор чије је закључење постигнуто претњом или употребом силе, кршењем принципа права који су унети у Повељу УН.
    ИЗВОР: ВИКИПЕДИЈА

OSTAVITE KOMENTAR

Please enter your comment!
Please enter your name here