Kolumbijska lekcija Grcima

0

Radost: Pablo Armero (broj 7) slavi vodeći gol Kolumbije protiv Grčke u Belo Horizonteu

Južnoamerička selekcija pokazala je da je za klasu bolja od bledih Helena. Rodrigez, Guadrado i drugovi poigravali su se sa Grcima svih 90 minuta. Grčka je jedinu pravu šansu imala preko Gekasa, koji je sredinom drugog poluvremena pogodio prečku.

Kolumbijci su poveli već u petom minutu posle smušene intervencije odbrane Grčke. Najbolje je snašao Pablo Armero. I u nastavku, Kolumbijci su bili bolji, opasniji,  a posle kornera, na 2:0 je povisio Gutijerez, u 58. minutu. Tada je bilo jasno da će prvi bodovi da pripadnu igračima u žutim dresovima, a tačku na trijumf Kolumbije postavio je najbolji igrač utakmice Džejms Rodrigez, u trećem minutu sudijske nadokande.

90+3. minut – GOOOL – Džejms Rodrigez za 3:0.
90. minut – Igraće se još tri minuta u Belo Horizonteu.
89. minut – Kolumbijci se poigravaju sa Grcima.
85. minut -Samaras šutira sa 20 metara, ali malo pored gola.
80. minut – Kolumbijci vešto osujećuju napade Grka.
70. minut – kolumbijci znalački čuvaju loptu. Grci pokušavau, ali osim prilike Gekasa, nije bilo opasnostio po gol Aspine.
67. minut – Kolumbijci su "stali" na loptu i sigurnom igrom čuvaju stečeno vođstvo.
63. minut – Gekas pogađa prečku. Najbolja šansa za Grčku na utakmici.

58. minut – Korner za Kolumbiju. GOOOL – 2:0 za Kolumbiju. Strelac je Gutijerez, posle odličnog centaršuta Rodrigeza.

53. minut – Rodrigez pogađa živi zid.
50. minut – Rodrigez je imao šansu za Kolumbiju, ali je uspešan bio golman Grčke.
46. minut – Počelo je drugo poluvreme.
45+1. minut – Kraj prvog poluvremena. Kolumbija vodi 1:0.
45. minut – Grci u napadu. Kone šutira sjajno sa 20 metara, ali Aspina brani njegov šut. Treći korner za Grke.
43. minut – U kornerima 2:2, u golovima 1:0 za Kolumbiju.
40. minut – Grci napadaju, ali jalovo. Kolumbijci se odlično brane.
37. minut – Džejms Rodrigez sa samo sedam-osam metara šutira dalekom iznad gola. Ostaje 1:0 za Kolumbiju.
32. minut – Samaras šutira, ali lak posao za golmana Kolumbije Ospinu.
29. minut – U poslednjih desetak minuta, lopta je više u nogama Grka, ali nema prolaz kroz zgusnut srednji red Kolumbijaca. Torosidis je glavom šutirao posle slobodnog udarca, ali je lopta otišla pored gola.
26. minut – Karlos Sančez iz Kolumbije dobio je prvi žuti karton na meču.
21. minut – Nema uzbuđenja u Belo Horizonteu. Igra se na sredini terena, bez opasnosti po gol obeju selekcija.
13. minut – Posle vodećeg gola, Kolumbijci su "stali" na loptu, dok su Grci zasad jalovi u napadu.
10. minut – Kolumbija ima terensku inicijaitvu, Grci pokušavaju iz kontre. Holebas pokušava šutem iz daljine, ali nema opasnosti po gol Kolumbije.

5. minut GOOOL – ARMERO 1:0 za Kolumbiju. Igrača Napolija je šutirao sa 15-ak metara, lopta je na putu do mreže udarila u grčkog defanzivca Manolasa.

1. minut – Utakmica je počela.

SASTAVI TIMOVA:

KOLUMBIJA: Ospina, Medina, Zapata, Jepes, Armero (od 74. Arijas), Agilar (od 68. Mehija), Sančez, Ibarbo, Rodrigez, Guadrado, Gutijerez (od 75. Džekson Martinez).

GRČKA: Karnezis, Torosidis, Manolas, Papastopulos, Holebas, Kone (od 80. Karagunis), Maniatis, Kacuranis, Salpingidis (od 57. minuta Fetfacidis), Samaras, Gekas (od 64. Mitroglu).