Meč odigran na stadionu Rajko Mitić.

Srbija je odigrala 2:2 protiv Ukrajine u poslednjem meču kvalifikacija za EURO, vodila je do trećeg minuta nadoknade, ali i da je pobedila, morala bi u baraž, jer je Portugal savladao Luksemburg i obezbedio direktan plasman.

“Orlovi” su sa četiri promene u startnoj postavi odigrali mnogo kvalitetnije nego u četvrtak protiv Ukrajine, ali nisu uspeli da izdrže do kraja, a ponovo su skupo plaćene greške odbrane, koja ni u renoviranom sastavu nije uspela da ne primi manje od dva gola.

Pred izabranicima Ljubiše Tumbakovića je martovski baraž, preko kog će pokušati da se plasiraju na EURO. Poslednji put, naša reprezentacija je igrala na Evropskom prvenstvu još davne 2000. godine.

SRBIJA – UKRAJINA 2:2

STRELAC: Tadić u 9. minutu iz penala i Mitrović u 56. za Srbiju, a Jaremčuk u 32. i Besedin u 90+3. minutu za Ukrajinu.

SRBIJA: Rajković, Nikola Maksimović, Milenković, Kolarov, Rodić, Gudelj, Nemanja Maksimović (od 76. Milivojević), Radonjić (od 81. Milinković-Savić), Tadić, Ljajić (od 69. Gaćinović), Mitrović.

UKRAJINA: Pjatov, Karavajev, Matvijenko, Krivcov, Mikolenko, Sidorčuk, Jarmolenko, Malinovskij (od 88. Šakov), Kovalenko (od 77. Šepelijev), Cigankov (od 77. Besedin), Jaremčuk.

SUDIJA: Bobi Maden (Škotska)

TOK MEČA

Utakmica je otvorena pritiskom Srbije

6. minut – odlična akcija Tadića i Radonjića po desnoj strani, ali krilni napadač Marselja nije uspeo dobro da centrira ka Mitroviću.

7. minut – Gudelj sa više od 20 metara šutira pravo u golmana Pjatova.

8. minut – PENAL ZA SRBIJU – Tadić je šutirao ka golu, a Matvijenko je igrao rukom.

GOL! Tadić je siguran sa bele tačke, poslao je loptu na jednu, a Pjatova u drugu stranu.

12. minut – prvi pokušaj Ukrajinaca, Jarmolenko šutira pored gola sa 20 metara.

13. minut – velika šansa za “orlove”, ali Tadić sa sedam metara šutira pored gola

20. minut – novi pokušaj Ukrajinaca, ali Jarmolenko sa 15 metara šutira pravo u golmana Rajković

23. minut – stativa, Jarmolenko sa 12, 13 metara, pogađa okvir gola Srbije

25. minut – dva vezana udarca “orlova”, prvo Radonjića, pa Ljajića, ali su obojica izblokirana

27. minut – Ljajić sa više od 20 metara šutira tik pored stative

32. minut – GOL! 1:1 – Jaremčuk glavom sa peterca lako šalje loptu u mrežu Rajkovića, asistent je bio Cigankov.

34. minut – žuti karton za Radonjića

39. minut – GOL! Portugal vodi u Luksemburgu, strelac je Bruno Fernandeš.

45. minut – odličan udarac Jaremčuka sa ivice šesnaesterca, ali Rajković brani i skreće loptu u korner.

POLUVREME U BEOGRADU

DRUGO POLUVREME

48. minut – Malinovskij sa ivice šesnaesterca šutira pored gola

50. minut – šansa za Ljajića, ali Pjatov brani njegov udarac sa 10 metara

50. minut – ponovo Ljajić, ali visoko preko gola sa oko 20 metara

56. minut – GOL! Srbija vodi! Aleksandar Mitrović je strelac posle centaršuta Tadića, odlično se snašao u petercu i matirao nemoćnog Pjatova. To je 34. gol Mitrovića za Srbiju, a deseti u ovom kvalifikacijama.

69. minut – prva promena na utakmici u Beogradu, Gaćinović je zamenio Ljajića.

71. minut – prilika za Mitrovića, ali brani Pjatov

76. minut – Milivojević ulazi umesto Nemanje Maksimovića

88. minut – Ronaldo 99. golom za reprezentaciju obezbeđuje pobedu Portugalu u Luksemburgu, samim tim i plasman na EURO

90+3. minut – GOL – Besedin za konačnih 2:2 u Beogradu.