EPA-EFE/FABIO FRUSTACI

Filip Krajinović je u drugom kolu Mastersa u Rimu jer je dobio Frensisa Tijafoa 7:6 i 7:6.

U prvom setu Filip je dobro držao svoj servis, iako je imao da spasi četiri brejk lopte. U taj-brejku prvog seta je dobio 9:7 ali je imao priliku da taj deo seta reši mnogo ranije s obzirom na to da je imao prednost 5:2 i tek je treću set loptu iskoristio.

U drugom setu Tijafo počinje bolje jer je brzo napravio brejk, a srpski teniser je uzvratio u osmom gemu kada je izjedančio na 4:4. Kasnije je Fića imao i meč loptu na servis protivnika, ali je opet išao u taj-brejk. U njemu je bilo 4:3 za Tijafoa kada je Krajinović zaređao sa četiri poena i tako je dobio taj deo igre 7:4.

Srpski teniser sada ide na šestog nosioca Andreja Rubljova koji je u provm kolu slobodan.