Krul odveo Holandiju u polufinale!

0
Robin van Persi, napadač "lala"

U meču u kojem nije bilo previše šansi Holandija je uspela da posle velikih problema opravda ulogu favorita i eliminiše borbene Kostarikance. Bili su bolji narandžasti tokom celog susreta ali su teško stizali do gola protivnika. Kada bi se i našli u prilici nepremostiva prepreka im je bio sjajni golman Kejlor Navas.

U prvom poluvremenu, Navas je zaustavljao je udarce Van Persija i Depaja u utakmici u kojoj su obe ekipe čekale grešku protivnika i odigravale puno loših pasova. Slično je bilo i u nastavku meča a kako se bližio 90. minut ekipe su bile sve opreznije.

U prvom produžetku nije bilo prilika a najviše uzbušenja bilo je u završnici drugog. Prvo je Bolanjos imao dobru priliku u 117. minutu kada ga je izblokirao De Vraj a zatim i Urenja kada je Kilesen skinuo sjanu pansu. Odmah zatim posle jedne duže akcije Snajder sjajnim udarcem pogodio prečku i otišlo se u izvođenje penala.

Van Gal još jednom na prvenstvu pravi fenomenalnu izmenu i za jedanaesterace na gol umesto Kilesena uvodi Krula koji je u drugoj i petoj seriji odbranio udarce Ruiza i Umanja i postao heroj utakmice. Za Holandiju su bili precizni Van Persi, Roben, Snajder i Kajt dok zu za Kostariku uspešni bili Borhes, Gonzales i Bolanjos ali to nije bilo dovoljno da još jednom prođu na penale.

Holandija će preko Argentine pokušati da doše do svog drugog uzastopnog a ukupno četvrtog finala svetskih prvenstava.

119. minut: Prečka Holanđana. Sjajno je šutirao Snajder ali je sreća spasila Navasa
117. minut: Sjajna prilika za Kostariku preko Urenja ali Kilesen sjajno brani
116. minut: Nova prilika za Bolanjosa ali je izblokiran u poslednjem trenutku i biće samo korner
114. minut: Prilika za Kostariku ali je Bolanjosa u poslednji trenutak zaustavio De Vraj
112. minut: Huntelar dobija žuti karton nakon faula nad Navasom prilikom vazdušnog duela
107. minut: Gužva u kaznenom Kostarike posle centaršuta Robena ali niko nije uspeo da uputi udarac ka golu
106. minut: Počeo je drugi produžetak. Van Gal kreće na sve ili ništa i uvodi Huntelara umesto Indija Martinsa
105+2 minut: Kraj prvog produžetka koji je prošao bez većih uzbuđenja
104. minut: Pokušaj Robena iz slobodnog udarca iz dobre pozicije ali samo do živog zida
98. minut: Pada Urenja u kaznenom prostoru ali sudija pokazuje da nema penala
95. minut: Ponovo prilika za Holandiju posle kornera. Prva loša intervencija Navasa ali srećom po Kostariku nije bilo gola
94. minut: Prilika za Holandiju posle kornera ali je udarac Vlara odbranio sjajni Navas.
91. minut: Krenuli su produžeci
90+4. minut – Kraj drugog poluvremena. Igraće se produžeci.
90+3. minut – Kakva šansa za Holandiju. Van Persi pogađa stativu, Kostarika je imala mnogo sreće.
90+2. minut – Slobodan udarac za Holandiju sa 18 metara, iskosa sa desne strane. Nova prilika za "lale".
90. minut – Igraće se još četiri minuta.
88. minut – Van Persi je imao sjajnu šansu, ali nije uspeo sa nekoliko metara da ubaci loptu u mrežu.
84. minut – Sjajan dribling Van Persija, šutira je dobro, ali je Navas nesavladiv.
82. minut – Stativu je pogodio Vesli Snajder. Navas je bio nemoćan, ali nije imala sreće Holandija.
81. minut – Slobodan udarac za Holandiju sa 17 metara, iskosa sa leve strane. Prilika za gol.
75. minut – Flar pokušava glavom posle slobodng udarca, ali preko gola.
73. minut – Nema uzbuđenja u Salvadoru. Uspavanka!
64. minut – Žuti karton, prvi za "lale" dobio je Martins Indi.
62. minut – Bolanjos je pokušao šutem sa 30 metara, ali Silesen je nezaposlen u dosadašnjem delu utakmice.
56. minut – Holandija napada kao i u prvom poluvremenu, ali "lale" ne pronalaze rešenja za bunker Kostarike.
52. minut – Vesli Snajder šutira sa 20 metara, ali neprecizno.
46. minut – Počelo je drugo poluvreme.
45+1. minut – Kraj prvog poluvremena. Nema golova.
42. minut – Navas je istrčao ispred Van Persija. Bunker Kostarike i dalje odoleva.
39. minut – Odličan šut Snajdera, ali još bolja odbrana Navasa.
38. minut – Slobodan udarac sa 30 metara za Holandiju zbog faula nad Robenom. Diaz je dobio žuti karton, prvi na meču.
34. minut – Prva šansa za Kostariku. Akosta se nije snašao u šesnaestercu. Kostarika sve više na polovini "lala".
29. minut – Memfis Depaj je imao odličnu šansu za Holandiju, ali opet je Navas bio na pravom mestu.
27. minut – Holanđani sve opasniji, Kostarikanci dosad bez šuta na gol "lala".
22. minut – Prva velika šansa za Holandiju, ali je Navas odbranio šut Van Persiju, a potom je i Snajder pucao samo u golmana Kostarike.
17. minut – Uspavanka u Salvadoru. Nismo videli nijedan šut na gol.
10. minut – "Lale" i dalje napadaju, ali rezervisano na startu, ne zaleću se, čekaju pravu priliku da ugroze gol Navasa.
6. minut – Holandija napada, ali još nema prilike za "lale". Kostarikanci se uzdaju u kontre.
1. minut – Utakmica je počela.