Kvalifikacije za EP: Jovetić spasao Crnogorce

0
Siguran sa "kreča": Stevan Jovetić doneo bod Crnogorcima

Skandinavci su poveli već na startu meča, kada je Ibrahimović iskoristio smušenost odbrane domaćina.

Podgorica je "eksplodirala" u 80. minutu kada je najbolji fudbaler "sokolova" izjednačio i ostavio Crnu Goru u konkurenciji za plasman na završni turnir u Francuskoj 2016. godine.

U ostalim susretima odigranim u subotu uveče, Slovačka je nastavila sa sjajnim igrama pobedom u Skoplju protiv Makedonije, dok su se Španci probudili, zabeleživši lak trijumf na svom terenu protiv Belorusije.

Kvalifikacije za EP: Slovenci dali gol, pa naljutili Engleze

Litvanije je dugo odolevala u Švajcarskoj, ali su "sajdžije" u poslednjih 25 minuta razigrale i ubedljivo slavile protiv selekcije sa Baltika. Raspoložen je bio dvostruki strelac Džerdan Šaćiri.

Rezultati mečeve odigranih u subotu uveče: Crna Gora – Švedska 1:1 (Jovetić 80 penal – Ibrahimović 9), Španija – Belorusija 3:0 (Isko 18, Buksets 19, Pedro 55), Makedonija – Slovačka 0:2 (Kučka 25, Nemec 38), Švajcarska – Litvanija 4:0 (Arlasuskis 66 penal, Šar 68, Šaćiri 80, 90).