EPA-EFE/JASON SZENES
Dušan Lajović

Srpski teniser Dušan Lajović završio je takmičenje na US openu, pošto ga je u prvom kolu savladao Belorus Egor Gerasimov.

Ovo je bio prvi duel njih dvojice, a Belorus ga je rešio u svoju korist posle dva i po časa igre – po setovima 6:1, 4:6, 6:4, 6:4.

Lajović je bio na nivou jedino u drugoj polovini drugog seta i to nije bilo dovoljno da se savlada 72. igrač na ATP listi.

Već u prvom servis gemu na meču pretrpeo je brejk, a isti scenario viđen je i u nastavku ovog dela igre. Gerasimov je koristio greške našeg igrača i sa dva brejka rutinski rešio prvi set posle samo dvadesetak minuta igre.

Lajović je uspeo da dobije drugi set i da izjednači na 1:1. U trećem setu viđena je velika borba, a Belorus je napravio brejk u petom gemu. Gerasimov je uspeo da zadrži brejk prednosti i da stigne do vođstva od 2:1. Belorus je dobio i četvrti set sa 6:4.