EPA-EFE/Clive Brunskill

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u osminu finala Australijan opena.

Posle velikog preokreta pobedio je Španca Pedra Martinesa u četiri seta – 6:7 (5:7), 7:5, 6:1, 6:4.

Bio je to treći trijumf tenisera iz Stare Pazove nad istim rivalom, ali najslađi jer je uspeo da ponovi najbolji rezultat u karijeri na gren slemovima jer je do sada to 4. kolo na Rolan Garosu.

Time je on izborio sudar sa sedmim teniserom sveta Aleksanderom Zverevom iz Nemačke.

Lajoviću je bio potreban set da se “probudi” protiv 47. igrača sveta, prepustivši mu vođstvo u taj-brejku iako je vodio 3:0.

Kao da je čekao navijače iz Srbije da ustanu iz kreveta kako bi zaigrao onako kako ume, što je posle toga demonstrirao na terenu.

Brzo je napravio brejk u drugom setu, ali je opet upao u “crnu rupu” u 10. gemu dozvolivši brejk, da bi brzo odgovorio i izjednačio na 1:1.

I od tada kreće rapsodija!

Martines je poveo u trećem setu, a onda je Lajović nanizao čak sedam gemova i preokrenuo vodenicu u svoju korist.

Imao je momentum, iako se u četvrtom igralo gem za gemom, sve do odlučujućeg 10.

Sačekao je Duci svoju šansu, napravio brejk i proslavio trijumf posle tri sata i 14 minuta igre.