Vesti
Zaustavljen Lujić okružen igračima Prestona

Springvejl Beli orlovi će morati da sačekaju neku drugu priliku da upišu prve bodove u novoj sezoni. Makedonski Preston Lavovi su bili suviše tvrd orah za za srpski klub koji je na domaćem terenu pretrpeo minimalan poraz u derbiju drugog kola – 0:1 (0:1).

Makedonija je do odlučujuće prednosti došla u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, kada je Bel iz slobodnog udarca pogodio rašlje gola Camuranisa. Ispostavilo se, tim pogotkom je doneo pobedu svom timu.

Gosti su bili bolji, ali su i domaći navijači imali šta da vide od svojih miljenika. Nažalost, Orlovi nisu iskoristili svoje prilike, pre svega Kecojević u poslednjim minutima meča, i morali su da se pomire s porazom.

Utakmica je odigrana u fantastičnom ambijentu, pred punim tribinama Srpskog sportskog centra u Springvejlu, sa kojih su bučnu podršku imala oba tima.

Posebno vredno pažnje je što su se navijačima Orlova pridružile i pristalice drugih srpskih klubova iz Melburna – Drine, Sinđelića i Ficroj Siti Srbije.

Fudbalerima Springvejla nije bio naklonjen ni glavni sudija, koji im je i šakom i kapom delio žute kartone i pravo je čudo kako je tim trenera Artura Kiričijana završio meč sa svih 11 igrača na terenu.

Orlovi su igrali u sastavu: Camuranis, Nikolić (Lacis 61’), Lojanica (Karać 56’), Podaridis, Kvin, Lujić, Kubenko, Husaini, Paulino, Namdar (Milanzi 58’), Kecojević.

I u meču timova do 21 godine pobedio je Preston – 3:2 (1:1). Oba gola za mladi tim Orlova postigao je G. Kingok u 35. i 71. minutu.

U Idućem kolu Springvejl igra u gostima protiv Davtona, u subotu 2. aprila od 15.00 časova, a predigra mladih timova je dva sata ranije na terenu Varata Rezerv.

NPL 3 VIKTORIJA

Rezultati 2. kola: Beli orlovi – Preston Lajons 0:1, Vitlsi Rejndžis – Vestern Junajted 0:2, Nanavading Siti – Balarat Siti 2:1, Boks Hil Junajted – Davton 0:0, Džilong Makedonija – Nort Sanšajn Igls 1:0, Melburn Siti – Melburn Viktori 4:2.
1. Vestern J. 2 2 0 0 5:0 6
2. Preston 2 2 0 0 3:1 6
3. Boks Hil 2 1 1 0 5:1 4
4. Melburn S. 2 1 1 0 5:3 4
5. Balarat S. 2 1 0 1 2:2 4
6. Džilong 2 1 0 1 1:1 3
7. Nanavading S. 2 1 0 1 2:4 3
8. Davton 2 0 2 0 1:1 2