M. N.
Džošua Mori šutira na gol

Fudbaleri Beograda iz Adelajda upisali su još jedan bod u svoj bilans ove sezone. U 11. kolu ugostili su ekipu Sturt Lajonsa i odigrali nerešeno – 1:1.

Džošua Mori je već u 6. minutu zatresao mrežu gostiju i doneo prednost srpskom timu. Imao je Beograd šanse i da udvostruči vođstvo, ali je posle propušternih prilika usledio pogodak na drugoj strani.

Posle tog gola u 36. minutu, imao je Beograd još prilika, a dva puta su prečka i stativa bili saveznici gostiju. I Lajonsi su imali svoje šanse u meču koji je obeležila žestoka borba za svaku loptu, pa podelu bodova ni jedni ni drugi ne mogu da smatraju za neuspeh.

Trener Beograda Demijen Mori ukazao je poverenje ekipi u sastavu: Čembrlen, Asefa, Arok, Nudžaim, Batler Baudon  (Falko 26’), Kunavelis (Velinov 59), Radiče, Mori, Lav, Natsiopulos, Berić.

U meču rezervnih timova pobedio je Sturt Lajons sa 1:0, dok je u duelu juniora dva kluba pobedila ekipa Beograda sa 3:1 (1:1).

U narednom kolu se srpski klub sastaje sa starim znancima, ekipom Saut Adelajda. Meč se igra na terenu rivala, u Sportskom centru O’Salivenova plaža, sa početkom u subotu 28. maja u 15.00 časova.

Premijer liga Južne Australije

Rezultati 11. kola: VT Birkala – Adelajd Junajted 2:1, Beograd – Sturt Lajons 1:1, Saut Adelajd – Metro Stars 1:0, Adelajd Komets – Krojdon Kings 2:0, Kembeltaun Siti – Kamberlend Junajted 4:2, Adelajd Olimpik – Adelajd Siti 0:2.

1. Adelajd Siti 11 7 4 0 27:9 25

2. Kembeltaun S. 11 7 2 2 26:15 23

3. Komets 11 6 3 2 21:10 21

4. Metro S. 11 6 1 4 19:17 19

5. Krojdon K. 11 4 3 4 15:13 15

6. S. Adelajd 11 4 2 5 19:19 14

7. Beograd 11 4 2 5 20:26 14

8. Sturt L. 11 4 2 5 16:24 14