LE: 16 klubova nastavlja borbu za trofej

0

Najveće iznenađenje u ovom delu takmičenja svakako je priredio grčki Panatinaikos, koji je, posle trijumfa nad Romom u Atini od 3:2 istim rezultatom slavio večeras i u Rimu.

Fulam je u Donjecku protiv Šahtjora (1:1) odbranio rezultat iz Londona od (2:1), dok je Olimpik u Marseju sa 3:1 savladao Kopenhagen, koliko je bilo za Francuze i u prvom meču u Danskoj.

PSV je pobedio Hamburg u Holandiji sa 3:2, ali je ispao pošto je u Nemačkoj poražen rezulatom 1:0. Liverpul je gubio od Uniree u Rumuniji, ali je uspeo da spreči bruku pošto je na kraju slavio sa 3:1. Prvi duel Englezi su dobili sa 1:0. Anderleht je posle 1:1 u Baskiji, deklasirao Atletik sa 4:0 u revanšu, dok je Atletiko iz Madrida golom Dijega Forlama u 90. minutu izbegao produžetke u Turskoj protiv Galatasaraja. Španci su Turskoj slavili sa 2:1, dok je na "Visente Kalderonu" bilo nerešeno 1:1.

Francuski Lil je golom Ramija u 86. minutu izborio remi u Turskoj protiv Fenerbahčea i tako svom timu obezbedio nastavak takmičenja. Rubin je odigrao bez golova u Tel Avivu sa Hapoelom, kojeg je u Rusiji pobedio sa 3:0, a plasman u 1/8 finala izborio je i Standard, koji je posle trijumfa u Liježu od 3:2, igrao 0:0 u Salcburgu sa Red Bulom.

Atletiko Madrid – Sporting

Mreže se nisu tresle ni u Torinu gde su igrali Juventus i Ajaks, ali su Italijani prisli dalje zahvaljujući pobedi u Holandiji od 2:1. Nemački klubovi Verder i Volfsburg ostvarili su identične ubedljive pobede od 4:1 nad Tventeom, odnosno Viljarealom i trasirali sebi put među 16 najboljih.

Sporting je u Lisabonu dao tri gola Evertonu u drugom poluvremenu (3:0) i tako nadoknadio minus od 2:1 sa "Gudisona", dok je Valensija tek posle produžetaka slomila otpor belgijskog Briža pobedom od 3:0. U Belgiji je bilo 1:0 za domaćina, kao i u Španiji (Mata u 1. minutu). U produžecima je "slepim miševima" plasman dalje doneo Hernandez golovima u 97. 117. minutu. Benfika je još u utorak protiv Herte, najubedljivijom pobedom u 1/16 finala (4:0, prvi meč 1:1), sebi prva trasirala put ka osmini finala.

Prvi mečevi osmine finala su na programu 11. marta, a revanši su zakazani za sedam dana kasnije. Finale će biti odigrano 12. maja na stadionu Hamburga, "Hamburg areni", kapaciteta 57.000 mesta.