Lekić srušio Vojvodinu u derbiju

0

Dva gola za novog-starog lidera srpskog šampionata postigao je Dejan Lekić, dok je treći pogodak bio debitanski za Miloša Trifunovića u "crveno-belom" dresu.

Lekić je postigao devet golova u šampionatu, a ovo su mu bili prvi posle 714 minuta golgeterskog "posta".

Vojvodina je na startu meča bila agresivnija i prva je stigla do stopostotne šanse koju nije iskoristio Stjepanović, odnosno, njegov šut sa pet metara zaustavio je danas nepogrešivi golman Stamenković. Zvezda se posle početne inicijative gostiju oslobodila blagog pritiska, a već u 14. minutu viđen je prvi gol. Lazetić je odlično prošao po desnoj strani i centaršutem prosto "pogodio" Lekića u glavu za vođstvo od 1:0.

U 32. minutu Zvezda je duplirala prednost. Domaćin je preko Lazetića napravio klasičnu kontru, a lopta je došla do Kadua, koji je uposlio Perovića, a ovaj samo prosledio istu Lekiću, koji sa 16 metara vara golmana Željka Brkića.

U drugom delu igre viđena je otvorena i brza igra sa nekoliko polušansi na obe strane, a Zvezda je pobedu overila u 75. minutu golom Trifunovića, ponovo na asistenciju kapitena Lazetića.

Ekipa Ratka Dostanića, kojem je ovo druga pobeda na drugom meču na klupi Zvezde, vratila se na čelo tabele sa 55 bodova, dok jedini konkurent za titulu, Partizan, ima dva manje.

Fudbaleri Rada savladali su danas na Banjici ekipu Javora rezultatom 3:2 (1:1) u pretposlednjem meču 21. kola Super lige Srbije.

Dva gola za "građevinare" postigao je i najbolji pojedinac meča Andrija Kaluđerović 28. minutu iz penala i 66. minutu, dok je igrač Javora Milovanović dao autogol u 47. Golove za goste dali su Stojaković u 24. i Račić u 73. minutu.

Treba napomenuti da je Kaluđerović sada sa 13 golova, prestigao na listi najboljih strelaca lige Dragana Mrđu, koji je do sada postigao 12 pogodaka.

Rad je od 73. minuta igrao sa igračem manje zbog crvenog kartona koji je zaradio Ristić. On je pri tom skrivio i penal, ali je golman Rada Branislav Danilović uspeo da odbrani šut Cvetkovića sa bele tačke.

Rad je važnom pobedom u borbi za opstanak "preskočio" čak četiri ekipe na tabeli i sada je na 11. poziciji, dok je Javor ostao na osmom mestu.

U subotu je pobedu zabeležio Partizan na gostovanju Borči 1:2, a po tri boda osvojili su i timovi koji pretenduju na treću poziciju, Spartak je pobedio Čukarički sa 1:0, a istim rezultatom OFK-a Beograd je bio bolji od domaćina u Smederevu.