Fudbaleri Čelsija su minimalnim rezultatom pobedili Ajaks u Amsterdamu, dok je Lajpcig na svom terenu posle preokreta pobedio ekipu Zenita.

Londonski tim je bio u podređenom položaju tokom prvog poluvremena, kada je i poništen, čini se, regularan pogodak Kvinsija Promesa za Ajaks.

Ipak, drugo poluvreme je pripalo gostujućoj ekipi, pre svega zahvaljujući rezervnim igračima Kristijanu Pulišiću i Mišiju Batšuaiju. Tadić je odigrao svih 90 minuta za Ajaks.

Fudbaleri Lajpciga su posle preokreta došli do pobede u duelu sa Zenitom u okviru Lige šampiona.

Nemačka ekipa je slavila sa 2:1, iako je posle prvog poluvremena imala jedan gol zaostatka.

Ovim trijumfom je Lajpcig izbio na prvo mesto tabele, makar dok se ne završi meč između Liona i Benfike i ima šest bodova.

Zenit je ostao na četiri, koliko ima i francuska ekipa, ali i utakmicu manje.

U mečevima trećeg kola grupne faze Lige šampiona koji su odigrani u sredu u kasnijem terminu do pobeda su došle ekipe Liverpula, Intera, Napolija i Barselone, dok su Lil i Valensija podelili bodove.