Fudbaleri Bajerna zabeležili su i četvrtu pobedu u Ligi šampiona, čime su obezbedili plasman u osminu finala Lige šampiona.

Savladan je Olimpijakos u Minhenu 2:0, što može da raduje i Crvenu zvezdu.

Mučio se Bajern u prvom meču sa Hans-Diterom Flikom na klupi, posle smene Nike Kovača. U prvom delu najbolju priliku imao je Olimpijakos, ali se na poluvreme otišlo bez golova.

U drugom delu domaćin je bio bolji, a gol su uspeli da postignu u 69. minutu preko Roberta Levandovskog. Konačnih 2:0 postavio je Ivan Perišić, bukvalno u prvom kontaktu sa loptom, pošto je ušao minut ranije.

Lazar Ranđelović je igrao od starta za Olimpijakos i izašao je iz igre u 61. minutu.

Ovom pobedom Bajern je došao do maksimalnih 12 bodova i već su osigurali jedno od prva dva mesta i plasman u osminu finala. Olimpijakos je na začelju Grupe B sa bodom.