LŠ: “Crni” Liverpul, het-trik Mandžukića (SVI GOLOVI)

0

Aleksandar Mitrović u duelu sa fudbalerom Galatasaraja

Liverpulu je uslugu napravio Real, koji je sa pola snage pobedio Bazel, golom Ronalda. Portugalcu je to bio 71. gol u Ligi šampiona i tako je stigao Raula (Mesi mu beži tri pogotka).

Ostalo još šest mesta u osmini finala

Plasman u osminu finala Lige šampiona ostvarili su: Atletiko Madrid, Real Madrid, Borusija Dortmund, Arsenal, Bajern, PSŽ, Barselona, Čelsi, Porto i Šahtjor.

Juventus je konačno pokazao silu. U Malmeu je lako pobeđen švedski šampion, a golove za tri boda postigli su Ljorente i Tevez. "Staroj dami" će biti potreban samo bod u Torinu protiv Atletika da obezbedi plasman u narednu rundu.

Posao oko plasman među 16 najboljih timova Evrope prebrinuo je Atletiko, koji je razbio Olimpijakos na "Vinsente Kalderonu", a junak meče bio je trostruki strelac Mario Mandžukić.

Arsenal se pobedom protiv Borusije iz Dormtunda plasirao u narednu rundu, dok je Anderleht obezbedio plasman u Ligu Evrope pobedom nad Galatasarejem. Najneizvesnije će biti u grupi C gde se Bajer, Zenit i Monako bore za dva mesta u osmini finala evro elite.

GRUPA A
Atletiko Madrid – Olimpijakos 4:0 (Garsija 9, Mandžukić 38, 62, 65)

Malme – Juventus 0:2 (Crveni karton Johanson 90 – Ljorente 49, Tevez 88)

GRUPA B
Bazel – Real Madrid 0:1 (Ronaldo 36)

Ludogorec – Liverpul 2:2 (Abalo 3, Terziev 88 – Lambert 8, Henderson 37)

GRUPA C
Zenit – Benfika 1:0 (Dani 79 – crveni karton Luizao 85)

Bajer Leverkuzen – Monako 0:1 (Okampos 72)

GRUPA D
Anderleht – Galatasaraj 2:0 (Mbemba 44, 86 – crveni karton Inan 83)

Arsenal – Borusija Dortmund 2:0 (Sanogo 2, Sančez 57)

POGLEDAJTE SVE GOLOVE:

90+3. minut – Završene su sve utakmice Lige šampiona.

88. minut – Juve je pobedio u Malmeu. Vodi 2:0, strelac Karlos Tevez.

88. minut – Terziev izjednačuje u Sofiji protiv Liverpula.

86. minut – Mbemba dokusiurio Galatasaraj. 2:0 za Anderleht.

83. minut – Galatasaraj sa desetoricom poslednjih desetak minuta. Isključen je Inan.
78. minut – Jilmaz je pogodio prečku za Galatasaraj u Briselu. Ostaje 1:0 za Anderleht.

72. minut – Golom Okamposa na asistenciju Berbatova, Monako vodi u Leverkuzenu.

68. minut – Mitrović glavom pravo u Musleru. Dobra prilika za Srbina da dokusuri Galatasaraj.

65. minut – Katastrofa Olimpijakosa na "Vinsente Kalderonu". Het-trik Marija Mandžukića za 4:0.

62. minut – Atletiko ubedljiv protiv Olimpijakosa. "Jorgandžije" vode 3:0. U listu strelaca opet se upisao Mario Mandžukić.

57. minut – Aleksis Sančez dovodi Arsenal u vođstvo od 2:0 protiv Borusije na "Emiratima".

49. minut – Juve pritiska Malme, Tevez je bio u sjajnoj šansi, ali nije uspeo da zahvati loptu iz neposredne blizine. Ipak gol za "staru damu". U nastavku akcije, gosti su poveli pogotkom Ljorentea.

48. minut – Markizio je imao tri dobre šanse za Juventus u Malmeu, ali neće gol vezistu "stare dame".

44. minut – Anderlerht u Briselu vodi protiv Galatasaraja. Gol je postigao Mbemba.

38. minut – Golom Marija Mandžukića, Atletiko vodi 2:0 protiv Olimpijakosa.

37. minut – Henderson dovodi Liverpul u vođstvo 2:1 u Sofiji protiv Ludogoreca.

35. minut – Vodi Real u Bazelu. Strelac Ronaldo. Ovo je njegov 71. gol u Ligi šampiona i sada se izjednačio sa Raulom. Mesi mu beži tri pogotka.

32. minut – Makrizio je imao veliku šansu za Juventus, ali i dalje Malme odoleva.
28. minut – Posle čak četiri gola u prvih devet minuta – primirili se napadači. Već 20 minuta nema pogotka na sedam mečeva Lige šampiona.
26. minut – Bendner pogađa prečku za Leverkuzen protiv Monaka.

9. minut – Vodi Atletiko protiv Olimpijakosa na "Vinsente Kalderonu". Strelac Raul Garsija.

8. minut  – Riki Lambert izjednačio rezultat u Sofiji. Liverpul se vraća u igru.

3. minut – Dani Abalo dovodi Ludogorec u vođstvo protiv Liverpula.

2. minut – Vodi Arsenal protiv Borusije, strelac Sanogo.