LŠ: Liverpul ispao, Marković isključen, Mitrović strelac (SVI GOLOVI)

0

Beta/AP
Nemoćni fudbaleri Liverpula posmatraju slavlje igrača Bazela

Atletiko i Juventus su podelili bodove u Torinu sa 0:0, pa je Olimpijakos uzalud slavio 4:2 protiv Malmea. Grci će u Ligu Evrope.

Bazel je odoleo na "Enfildu" i sa 1:1 u direktnom duelu sa Liverpulom prošao među 16 najboljih u Evropi. Monako je savladao Zenit sa 2:0, takođe, u direktnom duelu i osvojio grupu C, a dalje je prošao i Leverkuzen remijem sa Benfikom 0:0.

Beta/AP
Još jedan gol Aleksandra Mitrovića u Ligi šampiona

Real je sa 4:0 nad Ludogorecom okončao grupnu fazu sa maksimalnim učinkom, dok se Aleksandar Mitrović golom za remi Anderlehta u Dortmundu 1:1 oprostio od elite. Arsenal je bio ubedljiv protiv Galatasaraja 4:1, sa kombinovanim sastavom.

Čast srpskih igrača branila su četvorica fudbalera. U startnoj postavi Dortmunda našao se Neven Subotić, dok je Miloš Jojić meč sa Anderlehtom presedeo na klupi. Napad briselskog tima predvodio je Aleksandar Mitrović i u finišu bio strelac gola, dok Lazar Marković iz Liverpula duel sa Bazelom počeo sa klupe za rezervne igrače, ušao u drugom poluvremenu i potom zaradio crveni karton.

Grupa A:
Olimpijakos – Malme 4:2 (Fuster 22, Domingez 63, Mitroglu 87, Afelaj 90 – Krun 59, Rozenberg 81)

Grupa B:
Liverpul – Bazel 1:1 (Džerard 81 – Fraj 25)

Real Madrid – Ludogorec 4:0 (Ronaldo 20 (pen.), Bejl 38, Arbeloa 81, Medran 89)

1. Real Madrid 6 6 0 0 16:2 18
2. Bazel 6 2 1 3 7:8 7

3. Liverpul 6 1 2 3 5:9 5
4. Ludogorec 6 1 1 4 5:14 4

Grupa C:
Monako – Zenit 2:0 (Abdenur 63, Fabinjo 89)

Benfika – Leverkuzen 0:0

1. Monako 6 3 2 1 4:1 11
2. Leverkuzen 6 3 1 2 7:4 10

3. Zenit 6 2 1 3 4:6 7
4. Benfika 6 1 2 3 2:6 5

Grupa D:
Galatasaraj – Arsenal 1:4 (Snajder 88 – Podolski 3, 90+2, Remzi 11, 29)

Dortmund – Anderleht 1:1 (Imobile 58 – Mitrović 84)

1. Dortmund 6 4 1 1 14:4 13
2. Arsenal 6 4 1 1 14:8 13

3. Anderleht 6 1 3 2 8:10 6
4. Galatasaraj 6 0 1 5 4:19 1

90+4. minut – Završene su sve utakmice.
90+2. minut – Lukas Podolski je drugim pogotkom postavio konačnih 4:2 za Arsenal.
90. minut – Ibrahim Afelaj je pogodio za Olimpijakos.
89. minut – Monako je golom Fabinja povela 2:0 protiv Zenita.
88. minut – Alvaro Medran je povisio prednost Madriđana na 4:0 protiv bugarskog tima.
88. minut – Galatasaraj je golom Veslija Snajdera smanjio visoku prednost Arsenala.

87. minut – Olimpijakos je ponovo poveo, strelac Konstantinos Mitroglu.

84. minut – Aleksandar Mirtrović je pogodio za Anderleht u Dortmundu. Sada je 1:1.

81. minut – Nerešeno u Grčkoj. Markus Rozenberg je izjednačio na meču Olimpijakosa i Malmea.
81. minut – Liverpul je izjednačio golom Stivena Džerarda.
80. minut – Alvaro Arbeloa je povisio na 3:0 za Real protiv Ludogoreca.

63. minut – Monako je poveo protiv Zenita pogotkom Abdenura.

63. minut – Nije dugo trajalo slavlje Šveđana. Olimpijakos ponovo vodi golom Alehandra Domingeza.

60. minut – Srpski internacionalac lazar Marković je na poluvremenu zamenio Riki Lamberta, ali je na terenu proveo svega 15 minuta. Bivši igrač Benfike i Partizana zaradio je crveni karton zbog nesportskog ponašanja.

59. minut – Malme je izjednačio u Pireju pogotkom Kruna.

58. minut – Dortmund je najzad slomio otpor Anderlehta. Ćiro Imobile je zatresai mrežu Belgijanaca.

46. minut – Nastavljene su utakmice.
45. minut – Završena su prva poluvremena na svim mečevima.

38. minut – Geret Bejl je udvostručio vođstvo Reala.

29. minut – Arsenal nastavlja da "melje". Još jednim golom Remzija poveo je sa 3:0 protiv Galate.

25. minut – Šok u Liverpulu. Bazel je stigao do gola preko Fabijana Fraja.

22. minut – Olimpijakos je došao u vođstvo golom Davida Fustera.

20. minut – Real je poveo pogotkom Kristijana Ronalda sa bele tačke.

19. minut – Ludogorec u Madridu nastavlja sa desetoricom. Marselinjo je isključen posle igranja rukom u kaznenom prostoru, koji je rezultirao penalom.

11. minut – "Tobdžije" su udvostručile prednost preko Arona Remzija.

3. minut – Arsenal je poveo u Istanbulu protiv Galatasaraja. Strelac Lukas Podolski.

1. minut – Svih osam utakmica večerašnjeg programa je počelo.