Fudbaleri Liverpula savladali su na gostovanju Norič sa 1:0 u 26. kolu Premijer lige Engleske i tako upisali 25. trijumf u prvenstvu.

Prvo poluvreme je obeleženo inicijativom Liverpula, ali bez konkretnog rezultata. Norič, iako bez šuta u okvir gola, je imao najbolju šansu. Alison refleksom sprečava potencijalni pogodak Pukija.

Po povratku sa pauze Krul je imao dosta posla. Holanđanin je prvo odbranio šut Keite, minut kasnije Salahu, pa opet Keiti. Na drugoj strani “kanarinci” prete preko Tetija, ali šut domaćeg igrača završava na samom okviru gola.

Pre ovoga smo imali duel Van Dajka sa odbranom Noriča, ali bez penala za goste.

A onda 78. minut i gol Sadia Manea. Sveže oporavljeni Senegalac koristi asistenciju kapitena Hendersona i dovodi Liverpul u vođstvo.

Roberto Firmino promašuje priliku da overi pobedu u 86. minutu, veliki promašaj Brazilca.

Puki u devedesetom minutu beleži prvi udarac u okvir gola za domaći tim, ali Alison je siguran. Liverpul tako upisuje svoju 25-tu pobedu dok Noriču predstoji velika borba za opstanak među najboljima.