EPA/WILL OLIVER

Osvajač Otvorenog prvenstva SAD 2020. godine Austrijanac Dominik Tim (30), morao je da se bori sa dva protivnika u Australiji u prvom kolu kvalifikacija za turnir Brizbejn Internešenal.

Naime, zbog zmije otrovnice meč je nakratko prekinut.

Bivši 3. teniser sveta je danas igrao protiv australijskog mladića Džejmsa Mekejba i izgubio je prvi set rezultatom 2-6, preneo je “Gardijan”.

Kada je konačno preokrenuo meč u svoju korist, navijači su na terenu primetili zmiju.

Pozvano je obezbeđenje i sudija je morao privremeno da prekine meč dok se zmija kretala na terenu broj dva.

Hvatač zmija je na kraju uhvatio smeđu zmiju, dugu 50 centimetara i uklonio je sa terena, pa je meč nastavljen.

Tim je spasio tri meč lopte pri rezultatu 3-5 u drugom setu pre nego što je pobedio sa 7-6 (7-4) i odlučujući set rezultatom 6-4.

Austrijanac, koji pao sa liste prvih 300 tenisera jer se borio sa povredama i problemima sa samopouzdanjem, popeo se na 98. mesto i treba da pobedi u još jednoj kvalifikacionoj utakmici da bi se plasirao u glavni žreb u Brizbejnu.