FK Vest Hem FK Liverpul

Fudbaleri Vest Hema pobedili su Liverpul sa 3:2 u meču 11. kola Premijerlige Engleske i tako nastavili sa odličnim igrama ove sezone.

Ovom pobedom izabranici trenera Dejvida Mojesa prekinuli su seriju od 25 mečeva bez poraza za “crvene”.

Bila je to sedma pobeda “čekićara”, četvrta uzastopno u Premijer ligi, a sa ova tri boda su pretekli Liverpul i bodovno se izjednačili sa drugoplasiranim Mančester sitijem (23 boda).

Viđen je odličan i uzbudljiv meč u kojem je Vest Hem od početka stavio do znanja da će ići na pobedu.

Posle kornera sa leve strane u četvrtom minutu, Alison je nespretno reagovao i skrenuo loptu u sopstvenu mrežu, mada je moguće da je to uradio pod faulom.

VAR je konsultovan i odlučeno je da je pogodak regularan pa je Vest Hem tako poveo.

Diogo Žota je imao šansu u 32. minutu, ali nije je iskoristio, da bi Liverpul izjednačio u 41. minutu.

Sjajno je Trent Aleksander-Arnold izveo slobodan udarac sa 18 metara, pogodio je leve rašnje.

U nastavku, Kreg Doson u 50. i Sadio Mane u 52. nisu iskoristili prilike na obe strane, da bi Vest Hem opet poveo u 67. minutu.

Posle brze kontre Alisona je savladao Pablo Fornals.

Vest Hem je treći gol postigao u 74. minutu i to slično kao na početku meča.

Opet je to bio korner, Alison i odbrana Liverpula su slabo reagovali, a Kurt Zuma se na drugoj stativi “poklonio” i poslao loptu u mrežu.

Ipak, Liverpul je žestoko pojačao i preko rezerviste Divoka Origija, šutem iz okreta u 83. minutu smanjio na 3:2.

Imao je Liverpul u prvom kinutu nadoknade veliku šansu da izjednači, ali je lopta posle udarca glavom Manea završila kraj stative.

Bila je to pobeda Mojsa nad Liverpulom posle 11 godina u njegovom 1001. meču u trenerskoj karijeri.