Utakmicom u Kijevu, u kojoj je Juventus savladao Dinamo sa 2:0, i Sankt Peterburgu, gde je Briž pobedio Zenit sa 2:1, zvanično je počela nova sezona Lige šampiona.

Italijanski tim imao je težak zadatak da na goostovanju osvoji prve bodove ove sezone u najelitnijem evropskom fudbalskom takmičenju. Posle prvog poluvremena mreže su mirovale, a tim iz Kijeva pružio je odličan otvor.

Ipak, samo što se pošlo sa centra, u drugom poluvremenu, Morata je uspeo da iskoristi odbijenu loptu i donese svom timu vođstvo.

O kraja meča igralo se prilično ujednačeno, a svoju drugu priliku ponovo je iskoristio Morata pa je tako u 84. minutu dao drugi gol za konačnih 2:0.

Kada je reč o meču u Sankt Peterburgu, pobednik se čekao do poslednjeg minuta. Mreže su u prvom poluvremenu mirovale, da bi u 63. minutu Briž poveo preko Denisa.

Od tog momenta, Zenit je zaigrao mnogo bolje, pritisao rivala, pa je Horvat u 74. minutu zatresao sopstvenu mrežu za 1:1.

Ipak, u 93. minutu Briž postiže pobedonosni gol za konačnih 2:1 i šok u Sankt Peterburgu.