Rafael Nadal

Španski teniser Rafael Nadal obezbedio je drugo kolo Rolan Garosa, pobedom nad Australijancem Aleksejom Popirinom.

Osvajač 13. titula u Parizu je do trijumfa stigao maksimalnim rezultatom, 6:3, 6:2, 7:6(3), posle dva sata i 25 minuta igre.

Nadal je do vođstva od 2-0 u setovima stigao relativno lako, da bi se u trećem suočavao sa dve set lopte.

Ipak, spasao ih je, a potom kroz taj-brejk stigao do druge runde, gde će igrati protiv Rišara Gaskea.

Uvodni set protekao je veoma mirno, sve do osmog gema, u kojem je viđen jedini brejk, koji je napravio Nadal.

Španac ništa spektakularno nije igrao, ali je taman toliko podigao nivo igre, iskoristio neke greške rivala i poveo u ovom meču.

Drugi set protekao je brže nego prvi, a Nadal je odmah oduzeo servis protivniku, da bi potom i sam spasao jednu brejk loptu.

Već u narednom gemu napravio je novi brejk, a u nastavku ovog perioda samo je održavao tu stečenu prednost.

U trećem setu Popirin je promenio taktiku, zaigrao bolje i iskoristio četvrtu brejk priliku na meču; bilo je to u šestom gemu.

Rutinski ga je potvrdio, međutim, u devetom gemu, u kojem je servirao za osvajanje seta, propustio je čak dve prilike.

Prvo je odservirao duplu servis grešku, da bi kod druge smeč poslao daleko u aut, u tribine maltene.

Nadal je to znao da kazni, uzvrati brejkom, koji nije nešto kasnije nije uspeo da napravi u 11. gemu, te je pobednik trećeg seta morao da bude odlučen kroz taj-brejk.

U njemu je Nadal dominirao, stigao lako do 6:1, a onda iskoristio treću meč loptu – za pobedu.