Aleksandar Đorđević, selektor košarkaške reprezentacije Srbije, bio je utučen posle pobede nad Turskom na Akropolis kupu u Grčkoj.

U trećoj četvrtini meča Dragan Milosavljević se povredio, a prema informacijama radi se o povredi kolena.

Svi se nadaju da nije u pitanju povreda prednjeg ukrštenog ligamenta, baš kao i Đorđević.

Teško je govoriti o košarci posle ovakve utakmice. Sve misli su nam usperene ka Milosavljeviću, uz nadu da povreda nije teška. Što se same utakmice tiče, mislim da smo iz dobrih odbrambenih rešenja došli do rezultata – rekao je Đorđević.

Košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je Tursku sa 87:72 u prvom meču na tradicionalnom kupu u Grčkoj.

– Iako su Turci u prvom poluvremenu promašivali i neke šuteve iz izrađenih pozicija, treba reći da smo ih mi u mnogo prilika agresivnošću doveli u situaciju da napade rešavaju u poslednjim sekundama. Dobro smo otvorili utakmicu, pre svega kvalitetnim pristupom odbrani, dobro smo
igrali i sve vreme kontrolisali rezultat – rekao je Đorđević.

Srbija u subotu igra protiv Italije, dok je u nedalju na programu meč protiv Grčke. Posle Akropolis kupa naši košarkaši putuju u Kinu na pripremni turnir, a potom sledi Svetsko prvenstvo, koje se igra od 31. avgusta do 15. septembra.

“Orlovi” će igrati u grupi protiv Angole, Filipina i Italije.