Fudbaleri Partizana u Kruševcu odigrali nerešeno protiv Napretka – 2:2.

Uspeli su fudbaleri Partizana da remiziraju u Kruševcu protiv Napretka (2:2). Poveli su Kruševljani preko Igora Ivanovića, najboljeg strelca tima. Ipak, nisu se dugo radovali pošto im je zadovoljstvo pokvario Rajko Brežančić u 14. minutu. Ubrzo Ivanović nastavlja sa odličnim igrama i ponovo dovodi svoj tim u vođstvo nešto pre isteka pola sata igre i sa tim rezultatom se otišlo na predah.

Trener gostujuće ekipe Sava Miloševića menja sastav i ubacuje u igru dobar tandem Asano-Suma koji ubrzo i izjednačuje rezultat što se na kraju ispostavilo i konačnim ishodom meča. Crno-beli su imali čak 14 kornera (sa druge strane Napredak tri) a i posed lopte je išao u korist tima iz Humske.

Remi na stadionu u Kruševcu nije viđen još od 17. marta 2001. godine.

Naredni meč Napredak će igrati u Šapcu protiv Mačve, a Partizan dočekuje Rad.

Napredak – Partizan 2:2 (2:1)

(Ivanović 11, 29 – Brežančić 14, Suma 66)

Kraj meča!

90+1 – Lazar Pavlović pokušao posle kornera, ali završava pored gola

89. minut – Arbitar pokazuje žuti karton golmanu Marku MIloševiću zbog odugovlačenja. Meč će se igrati još pet minuta

87. minuta – Igru napušta jedini strelac Napretka, menja ga Milan Obradović

85. minut – Lazar Pavlović dobija žuti karton zbog simuliranja

80. minut – Bivši kapiten Bačke Bjeloš pravi prekršaj nad Sumom, a sudija Zoran Široki dosuđuje slobodan udarac za Partizan. Tošić je preuzeo odgovornost, preko zida i preko gola šalje loptu

74. minut – Pokušao je Lazar Pavlović sa 20 metara, ali bez uspeha

72. minut – Eskić dobija žuti karton na izlasku iz igre. Menja ga Desančić

68. minut – Zakuvalo se u petercu Napretka, Milovanović dobija žuti karton zbog povlačenja Vujačića. I Nemanja Miletić dobija opomenu zbog udarca golmana

66. minut – Sejdube Suma trese mrežu Napretka! Asistent je Zoran Tošić. Prekid koristi Milan Smiljanić izlazi iz igre, menja ga Lazar Pavlović

63. minut – Milan Smiljanić dobija žuti karton (nedozvoljeno korišćenje ruke)

62. minut – Centaršut Miletića ka Ožegoviću ali uspešno to rešava golman Milošević

55. minut – Marko Pavićević dobija žuti karton pošto je laktom, u skoku, udario Igora Vujačića koji je morao da napusti teren zbog saniranja povrede na glavi

53. minut – Umesto povređenog Miloša Ožegovića, u tim Kruševljana ulazi Ivan Zorić

46. minut – Umesto Filipa Stevanovića u igru ulazi novo pojačanje Partizana Asano, dok je umesto Đorđa Ivanovića na terenu Sejdube Suma

Drugo poluvreme

45. minut – Peti udarac iz ugla izvodi Filip Stevanović, ipak bez šanse za ugrožavanje gola Kruševljana. Prvo poluvreme produženo je za četiri minuta

41. minut – Stevanović izvodi korner za Partizan, nisu se snašli njegovi saigrači. Lopta stiže u noge protivnika koji žustro kreće ka golu tima iz Humske. Ivanović je imao veliku šansu da postigne het-trik, ipak rezultat ostaje nepromenjen

35. minut – Pokušaj Ćukovića, ali čuvar mreže crno-belih bio je siguran. Posed lopte je na strani Partizana (61-39)

29. minut – Napredak opet vodi, strelac je ponovo Ivanović posle centaršuta Ćukovića. Partizan se loše branio, nije blokirao šut, Brežančić nije na vreme reagovao

22. minut – U prilici je bio VUjačić, međutim odbio je loptu preko gola

20. minut – Mogao je rezultat da bude na strani domaće ekipe, ipak Kruševljani nisu uspeli, Zec šalje loptu preko prečke

19. minut – Razigran je Ivanović, upućuje novi šut ka Stojkoviću ali ovaj uspešno rešava

14. minut – Partizan izjednačuje na 1:1 preko Rajka Brežančića. UMakao je čuvarima i lep način savladao Marka MIloševića. Asistenciju upisuje Ognjen Ožegović

11. minut – Napredak vodi golom Igora Ivanovića. Savršena kontrola lopte i sa mnogo osećaja, prolazi pored STrahinje Pavlovića i lopta pronalazi put do mreže Vladimira Stojkovića

6. minut – Pokušaj Ivanović ali lopta završava pored gola

5. minut – Miran početak meča

Meč je počeo.

Napredak: Milošević, Milovanović, Ožegović, Eskić, Ivanović, Bjeloš, Zec, Spremo, Pajović, Pavićević, Ćuković

Partizan: Stojković, Pavlović, Vujačić, Tošić, Zdjelar, Ivanović, Brežančić, Ožegović, Miletić, Stevanović, Smiljanić

Igrači su pre zvižduka sudije odali počast minutom ćutanja za preminulog Dejana Čurovića ali i Fahrudina Jusufija.

Izabranici Save Miloševića posle pobede u meču sa Malatjom (3:1) pred domaćim navijačima, žele da i u domaćem prvenstvu upišu trijumf.

Partizan je u dosadašnjem toku prvenstva zabeležio dve pobede (protiv Mačve i Inđije), dok je duel sa Javorom u drugom kolu – odložen.

Sa druge strane, Napredak je loše počeo ovu sezonu. Od tri odigrana meča u domaćem šampionatu, nisu ostvarili pobedu (porazi od Čukaričkog, Vojvodine i Inđije).