EPA

Mlada reprezentacija Srbije (U-21) doživela je sinoć potpuno neverovatan poraz u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

“Orlići” su pretpreli pravu blamažu u Engleskoj (Notingem), koja je slavila sa 9:1. Srbija je povela u 27. minutu, a onda je usledio retko viđen potop pulena Vladimira Đorđevića.

Engleska je uoči drugog kola bila favorit, ali niko nije verovao da se može desiti ovakav debakl srpskih nada. Sve je krenulo po zlu u 38. minutu kada su domaći izjednačili preko Filodžena. Onda je usledio pravi pakao do kraja. Pogađali su Delap (42), Eliot (45, 90), Madueke (54, 59), Filodžen (63), Subotić (autogol 87.) i Rouv (88) za neverovatnih 9:1.

Definitvno jedna od najvećih blamaža u istoriji srpskog fudbala.