NHL: Lučić ponovo strelac, Boston u polufinalu!

0

Džerom Iginla, Milan Lučić i Tori Krug

Bruinsi su četvrti put uzastopno savladali Detroit i ukupnim rezultatom 4:1 bili bolji u četvrtfinalnoj seriji. U petom duelu Boston je slavio sa 4:2. Lui Erikson je pogodio mrežu Red Vingsa u prvoj četvrtini, a izjednačio je Pavel Dacjuk pred kraj druge. Ključni detalji odigrali su se u poslednjem minutu druge trećine, kad su isključena dva hokejaša Detroita, a Zdeno Čara je tri sekunda pre zvuka sirene pogodio mrežu Gustavsona.

Na početku trećeg perioda u strelce se upisao i Milan Lučić na asistenciju Torija Kruga. Detroit je u finišu smanjio preko Henrika Zeterberga, ali je u poslednjih 15 sekundi igrao bez golmana, što je iskoristio Džerom Iginla i odveo svoju ekipu u narednu rundu.

NHL, rezultati: Boston – Detroit 4:2, Pitsburg – Kolumbus 3:1 (rezultat u seriji 3:2), Kolorado – Minesota 4:3 podužetak (u seriji 3:2), San Hoze – Los Anđeles 0:3 (u seriji 3:2).